banerNW.jpg
Menu
RSS

Inne fotograficzne oblicze mundurowych Wyróżniony

Inne fotograficzne oblicze mundurowych

Przedstawiciele służb mundurowych w Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni zaprezentowali swoje niepowtarzalne fotografie. Patronatem Honorowym wystawy został Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka. Zdjęcia będą eksponowane przez najbliższy miesiąc. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wrzesińskiego muzeum.

  reklamy

gif 11.2019 wrz.gif

W sali Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni 28 listopada odbyła się wystawa fotograficzna. Jej autorami byli przedstawiciele służb mundurowych, między innymi: policjanci, żołnierze, leśnicy, strażacy, strażnicy graniczni oraz emerytowani funkcjonariusze tych służb.

Była to już 15 edycja raportu z fotografii i niezmiennie Honorowym Patronatem został Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka. Organizacją wystawy zajęli się Komendant Powiatowy Policji we Wrześni insp. Mariusz Łozowiecki wraz ze Starostą Wrzesińskim Dionizym Jaśniewiczem oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Września Tomaszem Kałużnym.

Tegoroczny wernisaż był wyjątkowy, ponieważ nawiązywał do 100-lecia powstania Policji Państwowej. Dokładnie 24 lipca 1919 roku została powołana nasza formacja, która na przestrzeni tych 100 lat bardzo się zmieniła ale zawsze za priorytet bierze sobie dobro i bezpieczeństwo mieszkańców.

W trakcie wernisażu swoje prace zaprezentowało 14 artystów wystawiając 34 niepowtarzalne oraz wyjątkowe dzieła. Określenie „niepowtarzalne”, jest jak najbardziej właściwe, ponieważ urokiem fotografii jest to, że takie same ujęcia nie zdarzają się dwa razy. W gronie artystów swoją pracę gościnnie zaprezentował Dyrektor Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich Sebastian Mazurkiewicz.

Dla osób, które nie były na czwartkowym uroczystym otwarciu 15 raportu z fotografii istnieje możliwość obejrzenia prac w kolejnych dniach. Zdjęcia będą eksponowane przez najbliższy miesiąc. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wrzesińskiego muzeum i zapoznania się z zupełnie innym obliczem przedstawicieli służb mundurowych.

fot. Krzysztof Nowak.

do góry

Galeria