banerNW.jpg
Menu
RSS

Budżet obywatelski: Znamy wyniki głosowania! Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Wczoraj zakończyło się głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Przez dwa tygodnie mieszkańcy mogli wybrać, na które projekty zostanie przeznaczone 100 tys. zł. Przed północą ratusz ogłosił wyniki.

 

Przypomnijmy, wrześnianie po raz pierwszy mogli zgłosić swoje pomysły w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Ratusz przeznaczył na ten cel 100 tys. zł. Jak wcześniej informowaliśmy głosowanie trwało od 1 do 14 sierpnia (do godz. 20:00). Mogliśmy zagłosować raz na jeden z 30 pomysłów.

W piątek 14 sierpnia przed północą na stronie Urzędu Miasta i Gminy www.wrzesnia.pl pojawił się komunikat. W całej gminie uprawnionych było 35 709 mieszkańców. Zagłosowało zaledwie 1 129 osób, z czego zanotowano 1 099 głosów ważnych. Poniżej lista z podziałem, którą popisali członkowie specjalnie powołanej komisji w składzie: Mirosław Chudy, Izabela Koczorowska, Ewa Górna, Dorota Fiszer oraz Sławomir Jędro.

Do projektu budżetu zostaną włączone projekty, które uzyskały największe poparcie mieszkańców, przy czym ich łączna wartość nie może przekroczyć 100 tys. złotych.

Najwięcej głosów otrzymały projekty:

Nr 14. Grzybowo - ,,Wiejski Plac Zabaw”/Budowa placu zabaw na terenie przy szkole, złożonego z: zestawu systemowego, zestawu sprawnościowego, huśtawek, piaskownicy, elementów sprężynowych i zjeżdżalni/45000 zł (323 głosy)

24 Psary Małe - ,,Budowa siłowni zewnętrznej (teren przy świetlicy wiejskiej w Psarach Małych)”/Projekt zakłada zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Psarach Małych na siłownię zewnętrzną, tzw. ,,siłownię pod chmurką” wraz z
montażem urządzeń/30000 zł (165 głosów)

11 Chwalibogowo - ,,Poruszaj się bezpiecznie - naprawa i odbudowa chodnika w miejscowości Chwalibogowo - Gmina Września”/Położenie nowej nawierzchni chodnika wzdłuż obu stron drogi gminnej w Chwalibogowie poprzez nawiezienie i wyrównanie podłoża, ułożenie nowych krawężników i płytek chodnikowych wraz z wykonaniem dojazdów do posesji/68000 zł Projekt zaopiniowany jako niedoszacowany. Możliwy do częściowej realizacji. (106 głosów)

Protokół głosowania w sprawie propozycji zadań do projektu budżetu Miasta i Gminy Września na rok 2015

1_ok.jpg

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: UMiG we Wrześni

do góry

Galeria