banerNW.jpg
Menu
RSS

Wrześnianie na rowery! Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. Kuba Makowski/NowaWrzesnia.pl fot. Kuba Makowski/NowaWrzesnia.pl

Zaczynamy redakcyjny cykl subiektywnych tekstów poświęconych Wrześni i okolicy. Dziś o rowerach, ścieżkach i korkach.

parnter30082016.gif

hairsystem1092016.jpg

Mieszkańcy Wrześni tracą w korkach sporo czasu, szczególnie męczą powroty z pracy. Czasami przejazd z jednego końca miasta na drugi zajmuje ok. 40 minut (mój rekordowy wynik). Mowa o porach dniach 7-8 i 15-17. Miny kierowców muszą być wtedy bezcenne. Już nie raz chciałem zostawić auto i po prostu wrócić na pieszo. Najbardziej newralgiczne miejsca to m.in. Paderewskiego/Daszyńskiego, Gnieźnieńska, Działkowców, Wrocławska i Objazdowa (możecie dodać kolejne). .

"A co będzie jak pełną parą ruszy Volkswagen" - słyszę coraz częściej. Na obwodnice nie ma co liczyć, wiele było obietnic a światełka w tunelu nie widać. Kolejne ronda? Osobiście to chyba najlepsze rozwiązanie komunikacyjne, choć nie mam pewności czy pomogą.

Ostatnią deską ratunku może być rower. Zdrowiej, szybciej i bez nerwów. Gorzej zimą... Osobna sprawa, o którą chcemy Was zapytać czy we Wrześni jest wystarczająco ścieżek pieszo-biegowo-rowerowych? Trzeba przyznać, że powstają kolejne odcinki, w tym ten wyczekiwany 8-kilometrowy do Gonic. W planach również zamknięcie ścieżki wokół zalewu.

Jeździcie rowerami do pracy? Macie taki zamiar? Czy jednak auto niezastąpione? Jakie macie pomysły na rozładowanie ruchu we Wrześni? Gorąco zachęcamy do dyskusji!

Dawid Spychalski

do góry

Galeria