banerNW.jpg
Menu
RSS

Centrum Wrześni pływa w procentach Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

Nasz kolejny tekst z cyklu tych subiektywnych. Co Waszym zdaniem najbardziej "atakuje" ze sklepowych witryn w centrum naszego miasta? Niestety coraz częściej piwo i wódka.

meblepartnre4012017.gif

Spacerując po rynku i jego okolicach (ul. Dzieci Wrzesińskich, Mickiewicza, Miłosławska, Sienkiewicza, Fabryczna czy Warszawska) obowiązkiem jest szybki przegląd witryn. Odzież, buty, kosmetyki, coś słodkiego - każdy szuka czego chce. Jednak coraz częściej można się natknąć na kolorowe butelki na stylizowanych półkach czy też drewnianych skrzynkach.

Wrześnianie zastanawiali się jaki wpływ na handel w centrum Wrześni będzie miała Galeria Karuzela. Może jeszcze za wcześnie na wnioski. Ale warto zauważyć powiększającą się liczbę lokali gastronomicznych oraz właśnie monopolowych. Absolut(nie) nie mamy nic przeciwko gospodarce wolnorynkowej. Widać wśród wrześnian jest taka potrzeba, więc alkoholu w centrum jest do wyboru do koloru. Czy naprawdę pijemy coraz więcej?

Tak po prostu, zastanawiamy się w czym tkwi sukces monopolowych. Dodajmy, że lokali głównie z alkoholem naliczyliśmy aż 6. Nie bierzemy pod uwagę sklepów spożywczych, dyskontów czy restauracji. Wtedy ta liczba byłaby z pewnością dwucyfrowa i to wszystko w promieniu kilkuset metrów...

Czekamy na Wasze opinie i komentarze! Zapraszamy do dyskusji.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria