banerNW.jpg
Menu
RSS

Szansa na obwodnicę Wrześni? Wyróżniony

fot. Projekt Września fot. Projekt Września

Temat obwodnicy wraca jak bumerang. Choć jest ona z dnia na dzień coraz bardziej potrzebna, niestety nadal pozostaje w sferze marzeń.  Ale Stowarzyszenie Projekt Września nie rezygnuje.

partner22032017.gif

fines1032017.png

gierlatowko2017.png

Uchwalony w 2015 roku „Program budowy dróg krajowych na lata 2014-2023” niestety nie przewidział realizacji obwodnicy Wrześni. W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa prowadzi prace analityczne nad możliwością wprowadzenia zmian, umożliwiających realizację obowiązującego Programu w jak najszerszym zakresie (wypowiedź wiceministra Jerzego Szmita: "Nie będą to duże zmiany, jeżeli chodzi o ich listę, ale zmiany będą. Już wcześniej je zapowiadaliśmy, chociażby to, że chcemy, aby autostrada A1 była realizowana nie przez spółkę tylko wprost z Krajowego Funduszu Drogowego. Chcemy też, żeby dwie, czy trzy inwestycje dodatkowe znalazły się w programie").

- W związku z tymi słowami wystosowaliśmy do ministra wniosek o umieszczenie obwodnicy Wrześni w „Programie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023”. We wniosku wskazaliśmy problemy komunikacyjne z jakimi muszą każdego dnia mierzyć się mieszkańcy Wrześni i okolicy. Dalszy brak obwodnicy to gwarancja coraz większych korków we Wrześni - piszą na swojej stronie przedstawiciele Projektu Września.

Trzymamy kciuki i wyczekujemy dobrych wiadomości.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. Projekt Września

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria