banerNW.jpg
Menu
RSS

Motocyklista zatrzymał się w rowie. Dostał mandat Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia w Kołaczkowie. Kierowca motocykla został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 złotych. Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze.

meblepartnerpierwszy18.gif

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 15 stycznia (o godzinie 9:30) odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Kołaczkowie, przy ulicy Miłosławskiej. Z podanej informacji wynikało, że uczestnikiem zdarzenia jest kierujący motocyklem.

- Na miejscu okazało się, że 28-letni mieszkaniec Kołaczkowa jadąc motocyklem marki Suzuki w kierunku Wszemborza ma prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Konsekwencją tego była utrata panowania nad motocyklem, następnie wywrócenie pojazdu i wjazd do przydrożnego rowu - mówi nam Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji. 

Groźnie wyglądające zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Sprawca, 28-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 złotych oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny od motocykla.

Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze. Mamy okres zimowy, który jest bardzo nieprzewidywalny. Zdarza się, że pozornie świecące słońce może wprowadzić w błąd. Pamiętajmy, że niska temperatura trzyma się przy gruncie i powoduje śliską nawierzchnie na drodze.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria