banerNW.jpg
Menu
RSS

Mieszkańcy Sokolnik obawiają się inwestycji (VIDEO/GALERIA) Wyróżniony

fot. Kuba Makowski/NWTV.pl fot. Kuba Makowski/NWTV.pl

Po raz kolejny wracamy do tematu planowanej budowy w Sokolnikach. Mieszkańcy nie chcą kurzej fermy w pobliżu swoich domów. W miniony czwartek zorganizowano spotkanie w Urzędzie Gminy w Kołaczkowie. Poniżej materiał video naszego reportera Kuby Makowskiego.

partnerluty18.gif

W czwartek, 22 lutego w Urzędzie Gminy Kołaczkowo mieszkańcy spotkali się w tej sprawie z radnymi. W spotkaniu nie uczestniczyła wójt Teresa Waszak, która w tym czasie przebywała na szkoleniu.

Początkowo wójt wydała decyzję środowiskową niekorzystną dla inwestora, a po jego odwołaniu w Samorządowym Kolegium Odwoławczym i ponownym rozpatrzeniu sprawy wydała decyzję pozytywną. Jednak tym razem do SKO odwołali się mieszkańcy Sokolnik ale kolegium podtrzymało decyzję wydaną przez Teresę Waszak.

Do sprawy włączył się prokurator rejonowy, Krzysztof Helik, który zaskarżył decyzję SKO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. To samo zrobili mieszkańcy Sokolnik. Aktualnie trwają prace związane z uchwaleniem planu zagospodarowania przestrzennego dla Sokolnik, co w efekcie doprowadzić może do zablokowania inwestycji w tym miejscu.

ZOBACZ na samym dole materiał video! Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl.

GALERIA

Kuba Makowski

fot. NowaWrzesnia.pl

video: NWTV.pl

Media

do góry

Galeria