góra
Reklama A2 prawa druga
banerNW.jpg
Menu
RSS

Szymkowiak i Lewandowska najszybsi w Miłosławiu! (ZDJĘCIA/WYNIKI)

Dziś w niedzielę, 2 września zakończyła się kolejna odsłona Grand Prix Powiatu Wrzesińskiego w biegach ulicznych na 10 km. Podsumowanie całego cyklu pojawi się w osobnym artykule. Ostatni, piąty etap zorganizowano w Miłosławiu, a dokładniej w Bugaju (start/meta). W III "Biegu Miłosław Biega" najszybszy okazał się wrzesiński olimpijczyk Tomasz Szymkowiak (33:47), wśród kobiet dobrze znana Magdalena Lewandowska 39:00. W Pyzdrach łaskawa pogoda sprzyjala, a dziś na pagórkowatej trasie zawodnikom mocno we znaki dał się wiatr i letnie słońce. Poniżej wyniki!

Czytaj więcej...

Podejrzane chemikalia w jednym z miłosławskich magazynów (ZDJĘCIA)

10 sierpnia około godziny 8:30 burmistrz Gminy Miłosław otrzymał informację o ujawnieniu nielegalnego składowania odpadów na nieruchomości w Miłosławiu (ul. Dworcowa). W celu wyjaśnienia i zbadania sprawy oddelegował panią Grażynę Szternel - Inspektor ds. ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa na miejscowy posterunek policji. Została powiadomiona WIOŚ w Koninie. Następnie przedstawicielka gminy wraz z funkcjonariuszami policji udała się na miejsce zdarzenia. Interweniowali także strażacy z Wrześni i Poznania.

Czytaj więcej...

Dwa dni koncertów w Miłosławiu. Wystąpił m.in. Mezo (GALERIA)

Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza, bywa że woda płynie ulicami wartkim strumieniem. Dni Miłosławia jednak można zaliczyć do wyjątkowo udanych. W miniony weekend mieszkańcy mieli okazję miło spędzić czas, podczas imprezy zorganizowanej przez Miłosławskie Centrum Kultury w Parku Kościelskich. Na scenie wystąpili m.in. zespół Mirami oraz Mezo. 

Czytaj więcej...

Co to był za bieg! Obudzili w sobie dzika! (GALERIA)

Trzeci raz Stowarzyszenie Miłosław Biega razem z partnerami zaprosiło miłośników ekstremalnych wrażeń na jedyny taki bieg w okolicy. W sobotę, 14 lipca w Miłosławiu, a dokładniej w Bugaju zorganizowano kolejną odsłonę imprezy Obudź w Sobie Dzika. Dystans ok. 6 km z wieloma różnorodnymi przeszkodami ukończyło 179 zawodników. Najszybszy był Marcin Szczepaniak z Konina (50:00), wśród kobiet Ilona Rybarczyk z Koła (1:04:35). Zobaczcie sami co tam się działo! Patronem NowaWrzesnia.pl.

Czytaj więcej...
Subskrybuj ten kanał RSS

Galeria