banerNW.jpg
Menu
RSS

Koncert Nocnej Zmiany Bluesa Wyróżniony

fot. materiał prasowy fot. materiał prasowy

W pierwszą sobotę grudnia, w miłosławskim kościele poewangelickim wystąpi Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. Na koncert zaprasza Stowarzyszenie Kulturalny Miłosław i powiat wrzesiński.

parnter30082016.gif
 

semilac12112016.jpg

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 34 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Do sukcesów zaliczyć można: dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend m.in. B.B. Kinga czy Blues Brothers, nagrania z czołówką polskich muzyków jazzowych i rockowych, tysiące koncertów w Polsce i na świecie, m.in. w USA i Zimbabwe. Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie 34 lat  działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy, w tym przebojów: „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa"

Koncerty tej grupy cieszą się niesłabnącą popularnością. Lider zespołu Sławek Wierzcholski to wspaniały showman; występy uświetnia barwnymi historyjkami. Sławek jest także rozpoznawalny nie tylko jako muzyk. Przez 12 lat był prezenterem w radiowej Trójce, a obecnie w drugim programie radia prowadzi autorski program „Korzenie i owoce”.

Koncert Nocnej Zmiany Bluesa odbędzie się 3 grudnia (o 19:00), w kościele poewangelickim w Miłosławiu. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w Małej Galerii Waligóra w Miłosławiu oraz w Biurze Ogłoszeń Wiadomości Wrzesińskich przy ulicy Kaliskiej we Wrześni.

Rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Dawid Spychalski

fot. materiał prasowy

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria