banerNW.jpg
Menu
RSS

W Orzechowie kręcą bezpieczeństwo przez cały rok Wyróżniony

W Orzechowie kręcą bezpieczeństwo przez cały rok

W festynie, który odbył się 5 października w Orzechowie wzięli udział wszyscy pierwszoklasiści z gminy Miłosław. Gościem specjalnym imprezy był „sierżant Pyrek”. Zrealizowane zajęcia wpisują się w program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”.

wrzesien2017.gif

stalpolbaner.png

W środę, 5 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni odwiedzili dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowie. Odbiorcami spotkania były dzieci z gminy Miłosław chodzące do pierwszej klasy.

- W czasie imprezy dzieci brały udział w konkursach i zabawach, prezentując jednocześnie zdobytą podczas zajęć wiedzę o bezpieczeństwie. Gościem specjalnym był „sierżant Pyrek”, który w finale wręczył wszystkim uczestnikom nagrody oraz „dyplomy bezpiecznego pieszego”. Policjanci omówili tematy dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze, a co z tym idzie celem pogadanki było wpojenie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego właściwych, bezpiecznych nawyków w drodze do i ze szkoły. Natomiast strażak przedstawił tematy z zakresu prewencji pożarowej, która miała za zadanie ostrzec dzieci ale także spowodować eliminację nie właściwych zachowań w domu. Zrealizowane zajęcia wpisują się w program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny”. - relacjonuje dla nas Adam Wojciński, rzecznik prasowy.

Organizatorem festynu była Szkoła w Orzechowie, natomiast współorganizatorami była: Komenda Powiatowa Policji we Wrześni, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miłosławiu.

Zajęcia zostały także przygotowane dla młodzieży klas 7 i ostatnich roczników gimnazjalnych. Z uczniami poruszono bardzo ważną kwestie czyli odpowiedzialność prawną nieletnich.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria