banerNW.jpg
Menu
RSS

Kolega okradł go w jego domu. Zniknął portfel z tysiącami Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Policjanci z Miłosławia zatrzymali 39-latka, który ukradł portfel z pieniędzmi. Wartość strat oszacowana została na ponad 5 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

paz2017.gif

stalpolbaner.png

W Posterunku Policji w Miłosławiu 7 listopada po godzinie 14:00 stawił się mieszkaniec gminy chcąc zgłosić kradzież portfela, w którym znajdowały się pieniądze w kwocie 5 tysięcy złotych, 110 euro oraz dowód osobisty. Po ustaleniu przez policjantów faktów oraz okoliczności zaistniałego zdarzenia (z dnia 6 listopada z godziny 8:00) w jednym z domów na terenie Gminy Miłosław przystąpili do pracy.

- W zeznaniach 41-latek podał, że po powrocie z nocnej zmiany zastał na swojej posesji kolegę. Po krótkiej rozmowie postanowili wejść do domu żeby wspólnie wypić alkohol. Po małej libacji 41-latek zasnął zmęczony. Kiedy się obudził okazało się, że zniknął jego portfel. Policjanci z Miłosławia doskonale znali kolegę poszkodowanego. Po zrobieniu rozpoznania dotyczącego kradzieży potwierdziły się podejrzenia co do sprawcy. Po godzinie 16:00 w środę, 7 listopada, czyli 2 godziny po zgłoszeniu został zatrzymany 39-letni mieszkaniec Gminy Miłosław - relacjonuje Adam Wojciński, oficer prasowy wrzesińskiej policji.

W trakcie zatrzymania funkcjonariusze zorientowali się od razu co stało się ze skradzionymi pieniędzmi, ponieważ mężczyzna był nietrzeźwy - miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Po badaniu 39-latek został umieszczony w policyjnym areszcie, a policjanci dokonali przeszukania w jego domu w trakcie którego odzyskali jedynie 150 złotych. Po wytrzeźwieniu mężczyźnie zostały postawione zarzuty do których się przyznał. Za dokonanie kradzieży grozi 39-latkowi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria