banerNW.jpg
Menu
RSS

19-latek w rękach policji. Okradał auta i swoją babcię Wyróżniony

19-latek w rękach policji. Okradał auta i swoją babcię

W Miłosławiu doszło do szeregu włamań do samochodów osobowych. Sprawca został wytypowany i zatrzymany przez policjantów z Posterunku Policji w Miłosławiu. 19-latek również okradał regularnie swoją babcię. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

reklamy

gif 6.2019 wrz.gif

nowak2typa4.gif

Policjanci z Posterunku Policji w Miłosławiu zatrzymali 17 lipca (o godzinie 8:30) włamywacza samochodowego, który swoje przestępcze żniwo zebrał między 16 a 17 lipca br. w godzinach nocnych. Jego celem okazały się auta marki Peugeot 307, Volkswagen Golf, Ford Focus oraz Rover.

Nieszczęśni właściciele zaparkowali swoimi autami na ulicach Dolnej oraz Sienkiewicza w Miłosławiu. Łupem 19-latka padły różne przedmioty będące w samochodach na przykład: nawigacje, radia samochodowe, transmitery, pendrivy, ładowarki samochodowe, saszetki oraz portfele pozostawione we wnętrzu.

- Do wytypowania, że sprawcą tych włamań jest 19-letni mieszkaniec Miłosławia przyczynili się policjanci, którzy patrolowali ulice miasta oraz dzielnicowy. Podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione rzeczy, które zostały oszacowane łącznie na kwotę ponad 1600 złotych. Jednak to nie był koniec przestępczego procederu 19-latka. W trakcie prowadzonego przeszukania okazało się również, że mężczyzna regularnie okrada swoją babcie, której na przełomie ostatnich miesięcy ukradł łącznie kwotę 4 tysięcy złotych - mówi nam Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji.

Po zebraniu wszystkich części składowych rozpoczętego postępowania 19-letniemu mieszkańcowi Miłosławia zostało postawionych 7 zarzutów, między innymi kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, 19-latek się do nich przyznał. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria