banerNW.jpg
Menu
RSS

Projekt "Polska Światłoczuła" w Nekielce Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

W sobotę 24 maja w kościółku w Nekielce zostanie wyświetlony film "Ida". Towarzyszyć mu będzie spotkanie z autorem zdjęć Łukaszem Żalem. Wstęp wolny!

Nekielskie Stowarzyszenie Kulturalne serdecznie zaprasza na projekcję filmu "Ida" Pawła Pawlikowskiego oraz spotkanie z autorem zdjęć Łukaszem Żalem. Wydarzenie zaplanowano 24 maja o godzinie 18:00.

Projekt realizowany przy w współpracy z Fundacją "Dwór w Podstolicach", dofinansowany ze środków Gminy Nekla. Organizatorem i koordynatorem projektu ze strony NSK jest Karolina Świdurska.

Kilka słów o projekcie:

Projekt “Polska Światłoczuła” to całoroczny festiwal, promujący nowe, ambitne filmy polskie (fabularne, dokumentalne oraz animowane) na terenie całego kraju. Dociera do małych miejscowości, gdzie nie ma kina, a projekcie odbywają się w nietypowych miejscach: w więzieniu, w kościele, w małych zapomnianych salach operowych, domach kultury, budując niepowtarzalną atmosferę.

Filmy prezentowane są z wysokiej jakości kopii cyfrowych (jakość projekcji nie różni się od projekcji w najlepszych salach kinowych stolicy). Każdemu filmowi towarzyszą w trasie jego twórcy: reżyser, operator, aktor lub producent, którzy po projekcjach biorą udział w spotkaniach z publicznością. Pomysłodawcami projektu są : Dorota Kędzierzawska (reżyser) oraz Arthur Reinhart (operator, producent).

Film „Ida” otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, a debiut operatorski Łukasza Żala i jego zdjęcia są doceniane nie tylko w kraju ale i za granicą.

Więcej informacji na stronie: www.polskaswiatloczula.pl

plakat_NSK_PS_562x800.jpg

Serdecznie zapraszamy!

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. organiztor

do góry

Galeria