Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów morsy9112014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Niedziela z morsami! (FOTORELACJA) Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów morsy9112014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Dziś oficjalny początek sezonu 2014/2015 u wrzesińskich morsów. Inauguracja bardzo udana, dopisała przede wszystkim frekwencja, w tym debiutanci. Poniżej obszerna fotorelacja, ponad 90 zdjęć!

Miłośnicy zimnych kąpieli tradycyjnie spotkali się w Stroszkach koło Nekli. Na tamtejszym prywatnym kąpielisku pojawiło się blisko 40 śmiałków. Oprócz zahartowanych członków lokalnego klubu Morsy Klima do zimnego akwenu (5/6 stopni C) wbiegło kilkoro nowych morsów. W tym gronie byli przedstawiciele m.in. nocnych biegaczy (Night Runners Września). Zgodnie podkreślają, że było warto, a najgorsze wejście wcale nie było to pierwsze.

Morsowanie rozpoczęło się o godz. 11:00. Wszystkich powitał prezes klubu Wojciech Rakowski. Pierwsza w tym sezonie rozgrzewka miała formę zumby, poprowadziła ją instruktorka Anna Jankowska. Następnie główna atrakcja - wspólne inauguracyjne wejście (a raczej bieg) do wody. W sumie uczestnicy wydarzenia trzykrotnie zażywają zdrowej kąpieli (każda to 5-10 minut, zależy od osoby). W przerwach rozgrzewający bieg. Na koniec zmiana odzieży, okolicznościowy szampan, ognisko i ciepłe kiełbasy.

Dodajmy, że wrzesińskie morsy spotykają się w Stroszkach co tydzień (w niedzielę) o godz. 11:00. Każdy może przyjechać i dołączyć. Po trzech wspólnych kąpielach uczestnik otrzymuje specjalny certyfikat morsa.

FOTORELACJA:

{gallery}morsy9112014{/gallery}

Dawid Spychalski

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria