banerNW.jpg
Menu
RSS

Wybuch pieca w domu jednorodzinnym Wyróżniony

fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

Do groźnego wybuchu pieca centralnego ogrzewania doszło w środę nad ranem w miejscowości Nekielka. Zgłoszenie dyspozytor we Wrześni przyjął od mieszkańca domu jednorodzinnego, przed godziną szóstą.

partner13122016.gif

Natychmiast do akcji skierował zastępy GBA, GCBA, SH-24 z JRG we Wrześni, GBA i GCBA z OSP w Nekli oraz oficera w dyspozycji komendanta powiatowego.

- Przybyli na miejsce ratownicy zastali uszkodzone wybuchem ściany działowe budynku mieszkalnego i przemieszczony piec CO oparty o samochód osobowy w pomieszczeniu garażowym. Wszyscy mieszkańcy znajdowali się poza uszkodzonym obiektem - relacjonuje dla nas st. kpt. Zbigniew Rzemyszkiewicz, oficer prasowy KP PSP we Wrześni.

Pierwsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w energię elektryczną i zakręceniu głównego zaworu wody. Jednocześnie dokonywano pomiaru stężeń substancji niebezpiecznych, ewakuowano zwierzęta domowe oraz sprawdzano teren pod kątem zarzewi ognia przy użyciu kamery termowizyjnej.

- Czynności te nie wykryły dodatkowych niebezpieczeństw. Na miejsce zadysponowano również zespół ratownictwa medycznego, w celu przebadania nieletniej mieszkanki, która w momencie wybuchu przebywała w pokoju, którego ściany zostały również uszkodzone. Na szczęście żaden z mieszkańców nie doznał obrażeń. Przybyli na miejsce przedstawiciele nadzoru budowlanego zakazali, bezpośrednio po akcji, przebywania mieszkańcom w obiekcie, ale zdarzenie nie zostało zakwalifikowane jako katastrofa budowlana - dodaje strażak.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria