banerNW.jpg
Menu
RSS

Biegowe powitanie wiosny dla Asi! (GALERIA) Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Lokalni biegacze, cykliści, nordic walking w niedzielę, 19 marca spotkali się w Nekielce. Na sportowo okazali swoje wsparcie dla Joanny Bazylczuk chorej na złośliwego guza mózgu. Dziś nie liczył się dystans, rekordy czy medale. Najważniejsze było dobre serce każdego uczestnika. Organizatorami wspaniałej imprezy na świeżym powietrzu byli Active Nekla oraz Night Runners Września. Patronem NowaWrzesnia.pl. Zobaczcie naszą fotorelację!

meblepartner27022017.gif

fines1032017.png

Zobacz koniecznie:

Razem pomóżmy Asi! Wkrótce bieg i koncert

Wspaniała reakcja na apel chorej Asi!

AKTUALIZACJA

Niedzielne Biegowe Powitanie Wiosny - Biega dla Asi Bazylczuk zakończył się wielkim sukcesem. Dzięki Waszej obecności i zaangażowaniu zebrano 5 830 zł i 31 gr. W tej kwocie ponad 2300 zł to dochód z licytacji, a 280 zł do puszki podczas przedpołudniowego morsowania w Stroszkach zebrali miłośnicy i członkowie Klima Morsy Września.

Biegowy piknik rozpoczął się w samo południe przy schronisku w Nekielce. Następnie liczna grupa uczestników prowadzona przez radiowóz i biegaczy z Active Nekla ruszyła na leśne dukty w kierunku Jezior Babskich (dwa dystanse 5 i 10 km). Forma spędzenia aktywnej niedzieli w szczytnym celu dowolna. W imprezie wzięli udział również cykliści czy fani nordic walking. Wszystkich połączył wspólny cel - zbiórka funduszy na leczenie chorej Asi Bazylczuk, szczęśliwej żony i mamy trójki córek.

Dziś nie było żadnych pomiarów czasu, pakietów startowych czy medali. Najcenniejszy był dobrowolny datek wpisowy do puszki. Na mecie (również przy schronisku) czekał piknik z ogniskiem, słodkim poczęstunkiem i okolicznościowymi licytacjami. W gronie podarunków można było zdobyć m.in. naszą paczkę portalowych gadżetów. Warto dodać, że za tydzień (26 marca) później w Nekielskim Ośrodku Kultury okolicznościowy koncert z atrakcjami.

Joanna Bazylczuk mieszka we Wrześni, pochodzi ze Stroszek (gm. Nekla). Jest 32-letnią szczęśliwą żoną i mamą trzech wspaniałych córek. Julka ma 9 lat, Majeczka 5, a najmłodsza Amelka urodziła się 16 grudnia 2016 rok. Kilka tygodni po urodzeniu trzeciego dziecka Asia dowiedziała się, że choruje na złośliwego guza mózgu, gwiaździaka anaplastycznego. Monachijska klinika podjęła się leczenia. Będzie to leczenie protonowe plus chemioterapia. Jest to metoda lepsza niż ta proponowana w Polsce (standardowa radioterapia), ponieważ nie uszkadza zdrowych komórek. Niestety leczenie jest bardzo kosztowane, a Asi i jej rodziny nie stać na pokrycie kosztów. Koszt terapii w Niemczech to około 28 tys. euro.

Dlatego w jej imieniu apelujemy o pomoc! "Muszę i chcę walczyć z chorobą, nie poddam się! Z całego serca proszę Was, ludzie dobrej woli, pomóżcie mi w tej walce! Każda złotówka to szansa na moje leczenie. Tak bardzo pragnę żyć, bo mam dla kogo!" - apeluje Asia na facebookowym fanepage’u „Pomoc dla Asi walce z nowotworem złośliwym mózgu”.

FOTORELACJA

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria