banerNW.jpg
Menu
RSS

Setki tysięcy zł dla Nekli. Powstanie obiekt lekkoatletyczny Wyróżniony

fot. Kuba Makowski/NWTV.pl fot. Kuba Makowski/NWTV.pl

W ramach tegorocznej edycji Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje budowę, przebudowę lub remont 55 obiektów przeznaczając na ten cel kwotę ponad 52 milionów zł. W tym gronie znalazła się Nekla. Przy Zespole Szkół powstanie nowy obiekt lekkoatletyczny z bieżnią i boiskiem ze sztuczną trawą.

partner16082017.gif

Bagatelka1.gif

- Z przyjemnością informujemy, że projekt pn. „Przebudowa obiektu lekkoatletycznego – boiska i bieżni przy Zespole szkół w Nekli” otrzymał dofinansowanie ze środków MSiT w ramach Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej. Będzie to pierwszy na terenie gminy Nekla obiekt treningowy posiadający bieżnię okrężną czterotorową dł. 200 m, o nawierzchni poliuretanowej typu natryskowego wraz z odwodnieniem liniowym - informuje Urząd Miasta i Gminy w Nekli.

W ramach projektu powstanie również boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 30m x 58m. Ponadto obiekt będzie wyposażony w skocznię do skoku wzwyż, skocznię do skoku w dal, rzutnię piłeczką palantową, rzutnię kulą, piłkochwyty. Projekt obejmuje również wyposażenie służące uprawianiu w/w dyscyplin (m. in. płotki wyczynowe, stojaki wyczynowe do skoku wzwyż itp.), ogrodzenie boiska, piesze ciągi komunikacyjne oraz zagospodarowanie terenu. Inwestycja realizowana będzie w 2018r. Kwota dofinansowania to 400 tys. zł.

Dawid Spychalski

fot. Kuba Makowski/NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria