banerNW.jpg
Menu
RSS

Wigilia na świeżym powietrzu (GALERIA) Wyróżniony

fot. UMiG w Nekli fot. UMiG w Nekli

W Nekli można było poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia już 17 grudnia. Tamtejsza Wigilia stała się tradycją gminy. Przyciągnęła wielu mieszkańców i gości, którzy chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji. Poniżej fotorelacja. 

lis2017.gif

-

Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem – tłumy krążyły pomiędzy stoiskami, na których można było zakupić oryginalne, ręcznie wykonane prezenty: bombki, zawieszki choinkowe, biżuterię, obrus, czy też maskotki. Nie zabrakło także aromatycznych, rozgrzewających napojów. Wiele osób zgromadziło się również przy stoisku z miodami, lokalnymi wypiekami i  choinkami.

Wizyta Mikołaja ucieszyła najmłodszych, mogli mu opowiedzieć o wymarzonych prezentach, zrobić pamiątkowe zdjęcie i otrzymać słodki upominek. Na stoisku gminy Nekla burmistrz Karol Balicki, zastępca burmistrza Anna Mizgajska oraz dyrektor Nekielskiego Ośrodka Kultury Aleksandra Kujawa częstowali gości tradycyjnym, świątecznym potrawami – pierogami, kapustą z grzybami  i barszczem.

W czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Nekla odbyły się warsztaty plastyczne, gdzie dzieci mogły własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne i pobawić się w kąciku zabaw. Sporym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, w której mieszkańcy chętnie robili zdjęcia w zimowej scenerii.

Burmistrz Miasta i Gminy Nekla składa serdeczne podziękowania wystawcom, którzy wzięli udział w kiermaszu podczas Nekielskiej Wigilii. Jest to doskonała okazja do promocji lokalnych produktów i rękodzieła, a także do wzajemnej integracji mieszkańców.

GALERIA

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. UMiG w Nekli

do góry

Galeria