banerNW.jpg
Menu
RSS

Nekla ma nowoczesny obiekt lekkoatletyczny! (ZDJĘCIA) Wyróżniony

fot. UMiG w Nekli fot. UMiG w Nekli

W piątek (21 września) odbyło się uroczyste otwarcie obiektu lekkoatletycznego im. Polskich Olimpijczyków przy Zespole Szkół w Nekli. Wydarzenie uświetnili olimpijczycy Sophia Ennaoui oraz Tomasz Szymkowiak. 

gif 09.2018wrz1.gif

s

Po licznych przemówieniach odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Burmistrz Karol Balicki oraz dyrektor szkoły Robert Andrzejczak nie kryją zadowolenia z realizacji tej inwestycji. Wiele pokoleń lekkoatletów z Nekli marzyło o miejscu do trenowania, nie mówiąc o zawodach.

Po wielu latach marzenie lekkoatletów zostało spełnione. Mamy obiekt lekkoatletyczny: bieżnię z nawierzchnią poliuretaniowej, boisko piłkarskie, piłkochwyty. W ramach inwestycji powstała też rzutnia do pchnięcia piłeczką palantową i pchnięcia kulą oraz skocznia do skoku wzwyż i w dal.

Po części oficjalnej rozgrzewkę lekkoatletyczną poprowadzili SOPHIA ENNAOUI – WICEMISTRZYNI EUROPY W BIEGU NA 1500M ORAZ TOMASZ SZYMKOWIAK OLIMPIJCZYK W BIEGU Z PRZESZKODAMI NA 3000M. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które chętnie uczestniczyły w konkurencjach sportowych. Wśród gości znaleźli się również wybitni sportowcy: Adam Kaczor, Tadeusz Kulczycki i Piotr Mowlik.

 

Dawid Spychalski

źródło i fot. UMiG Nekla

do góry

Galeria