banerNW.jpg
Menu
RSS

Wystrzałowe Pyzdry z Małgorzatą Ostrowską Wyróżniony

Wystrzałowe Pyzdry z Małgorzatą Ostrowską

15 lipca (sobota) zapraszamy do Pyzdr. Miasto przygotowało wiele atrakcji i koncerty. A wszystko by kolejny raz przypomnieć o historycznym oblężeniu i użyciu pierwszy raz na ziemiach Polski broni palnej. Na rynku wystąpi Małgorzata Ostrowska oraz Maleo Reggae Rockers. Poniżej program.

19458128_1412856075430594_570091846_n.gif

fines1032017.png

Mając na uwadze barwną i chlubną historię naszego miasta serdecznie zapraszamy na Wystrzałowe Pyzdry, które odbędą się 15 lipca na Rynku Miejskim. Jest to nasza najważniejsza impreza, nawiązująca do wydarzeń z 1383 r., kiedy to doszło do oblężenia miasta przez rycerstwo księcia mazowieckiego i użycia po raz pierwszy na ziemiach Polski broni palnej.

Motyw przewodni stanowi pyzdrska armata. Imprezę rozpocznie więc inscenizacja historyczna nawiązująca do pierwszego wystrzału. W tegorocznej edycji imprezy zaprezentujemy również sprzęt militarny (czołg). Przewidzieliśmy również dodatkowe atrakcje dla uczestników imprezy, zarówno tych młodszych jak i starszych: rycerski park rozrywki, zawody strzeleckie, kiermasz charytatywny dla Kasi Matysiak oraz stoiska gastronomiczne. Muzyczny akcent zapewnią wystrzałowe gwiazdy – Małgorzata Ostrowska i Maleo Reggae Rockers. Wcześniej zagra Pyzdrska Orkiestra Dęta i Orkiestra Rozrywkowa Big Band Pl.

Informujemy, iż w dniu organizacji imprezy obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu drogowego na rynku i ulicach przyległych. Rynek od wczesnych godzin rannych zostanie częściowo wyłączony z ruchu, a po godzinie 13 całkowicie aż do zakończenia imprezy. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. UMiG w Pyzdrach

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria