banerNW.jpg
Menu
RSS

Przestrzegali dzieci przed wejściem na lód Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Wrzesińscy policjanci przeprowadzili zajęcia w ramach zorganizowanych półkolonii dla dzieci z Pyzdr. Podczas spotkań mundurowi omówili kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Niespodzianką dla dzieci był pokaz zabezpieczenia śladów.


partnerluty18.gif

printer2018.jpg

W Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach zostały zorganizowane dla dzieci półkolonie w ramach trwających ferii zimowych. Dla uczestników zaplanowano bardzo dużo atrakcji i ciekawych zajęć.

Do całokształtu zajęć we wtorek 20 lutego wpisali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni oraz dzielnicowi z Posterunku Policji w Pyzdrach. Wizyta mundurowych gości była związana z przeprowadzeniem pogadanki na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

- W trakcie spotkania policjanci poruszyli kwestie korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych w tym przypadku konkretnie nawiązali do rzeki Warty. Przypomnieli dzieciom, że nigdy nie możemy być pewni co do grubości lodu. Zamarznięta rzeka jest bardzo niebezpieczna. Podczas pogadanki namawiali dzieci do korzystania z przygotowanych lodowisk na obiektach miejskich. Dodatkowym wątkiem prelekcji było powtórzenie uczestnikom półkolonii numerów alarmowych oraz jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi żeby mógł wysłać odpowiednią pomoc. Nie była zaskoczeniem doskonała wiedza dzieci, głośno i wyraźnie powiedziały cały schemat od początku do końca. Zaczynając od wybrania odpowiedniego numeru oraz przekazania niezbędnych informacji: co się stało, gdzie się stało i u kogo się stało - podsumowuje rzecznik prasowy Adam Wojciński.

Na zakończenie odbywających się w Pyzdrach półkolonii, czyli w piątek 23 lutego wrzesińscy policjanci przygotowali niespodziankę dla dzieci. Na spotkanie zabrali ze sobą walizkę technika kryminalistyki. Uczestnikom zostały pobrane odciski palców oraz pokazano jak się zabezpiecza ślady na miejscu zdarzenia.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria