banerNW.jpg
Menu
RSS

W Pyzdrach o środkach z Unii Wyróżniony

fot. Starostwo Powiatowe we Wrześni fot. Starostwo Powiatowe we Wrześni

Spotkanie informacyjne dotyczące Funduszy Unijnych odbyło się 5 kwietnia w jednej z pyzdrskich restauracji. Jego organizatorami były Urząd Miejski w Pyzdrach oraz Starostwo Powiatowe we Wrześni.

 

NW gif 03.2018.gif

Wydarzenie skierowane było do przedsiębiorców z terenu powiatu wrzesińskiego, których liczna grupa wysłuchała dwóch prelekcji. Pierwszą wygłosiła Kinga Świtalska z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Rzeczowo wyjaśniała kwestie wsparcia merytorycznego i finansowego działań związanych z poprawą efektywności energetycznej ze środków funduszu.

Następnie głos zabrał członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Maciej Sytek, na co dzień zajmujący się wdrażaniem Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, który omówił zebranym możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych na rozwój działalności gospodarczej. Po wystąpieniu rozgorzała dyskusja – kontrowersje może budzić bowiem kwestia oceny innowacyjności projektów.

Organizatorzy zapowiadają, że podobnych spotkań będzie więcej, bo i pozyskiwanie Funduszy Unijnych jest szerokim tematem. Przy tym formuła pyzdrskiego spotkania – niezbyt długiego, prowadzonego przy kawie i bez zadęcia – z pewnością się sprawdziła.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło i fot. Starostwo Powiatowe we Wrześni

do góry

Galeria