Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów tescopietrzykow20032014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Dzieci z Pietrzykowa mają talent do wygrywania! (GALERIA) Wyróżniony

Dzieci z Pietrzykowa mają talent do wygrywania! (GALERIA)

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów tescopietrzykow20032014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W czwartek 20 marca sklep Tesco w Poznaniu zamienił się w niecodzienną salę lekcyjną. To uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie odebrali cenne nagrody i świętowali wraz z nauczycielami swój sukces w konkursie Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania”. Zespół „Dokarmiacze” pokonał prawie 600 drużyn z całej Polski i wygrał nowoczesną pracownię multimedialną dla swojej szkoły. Gratulujemy!

Sąsiedzi, rodzice, władze lokalne, klienci sklepów – uczniom z Pietrzykowa udało się zaangażować tak wiele osób do walki z marnowaniem żywności. I to właśnie doceniło jury 11. edycji konkursu Tesco dla Szkół, nagradzając zespół nowoczesnym sprzętem multimedialnym. Uczniowie znaleźli się w ścisłym gronie zwycięzców – na podium stanęło w sumie 10 zespołów z całej Polski. Ale nie tylko wygrana jest ważna.

- Zobaczyliśmy, że filmy wyszły poza swój kadr, do lokalnych społeczności, środowisk, że trafiliście do naszych klientów, trafiliście do swoich parafii, trafiliście do sołtysów, do polityków, to jest naprawdę, naprawdę wspaniałe – opowiada Justyna Janawa, Specjalistka ds. komunikacji i PR w Tesco i jurorka konkursu. Dziękuję Wam wszystkim za to, że mogliśmy się wiele od Was nauczyć.

W tym roku, przy merytorycznym wsparciu Federacji Polskich Banków Żywności, konkurs Tesco dla Szkół - „Talent do niemarnowania” edukował ponad 6 tysięcy uczestniczących w konkursie dzieci w tematyce niemarnowania żywności. Uczniowie zachęceni cennymi nagrodami nakręcili 587 filmików, które w zabawny, pouczający a czasem śpiewający sposób zachęcały do niemarnowania jedzenia. Dzięki konkursowi także internauci, którzy oddali w sumie ponad 1,5 miliona głosów na filmy uczestników, dowiedzieli się o problemie marnowania żywności i sposobach na zapobieganie temu zjawisku. Efekty tej największej lekcji niemarnowania w Polsce można obejrzeć na stronie www.tescodlaszkol.pl

„Dokarmiacze” świętowali swoje zwycięstwo na Gali w towarzystwie nauczycieli, rodziców, przedstawicieli Poznańskiego Banku Żywności, zaproszonych gości oraz ponad 200 uczniów – uczestników konkursu. Gala była pełna gier i zabaw związanych z tematyką konkursu – niemarnowaniem żywności, w których dzieci, wykorzystując swoje zdolności i wiedzę, walczyły o dodatkowe upominki.

Oczywiście punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród. Już niedługo uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pietrzykowie będą korzystać z nowoczesnej pracowni multimedialnej, składającej się m.in. z nowoczesnej tablicy interaktywnej oraz zestawu do błyskawicznego sprawdzania testów, dzięki którym lekcje mogą stać się ciekawsze i bardziej angażujące. Kolejna edycja konkursu Tesco dla Szkół, pełna równie dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród, rusza już jesienią!

GALERIA:

{gallery}tescopietrzykow20032014{/gallery}

Dawid Spychalski

fot. materiał prasowy

źródło: inf. własna

do góry

Galeria