Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów grzybowoturniej23082014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Wojowie i wiele atrakcji w Grzybowie! (GALERIA) Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów grzybowoturniej23082014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W ten weekend polecamy wizytę w pobliskim grodzie pierwszych Piastów. Na grzybowskiej ziemi trwa dwudniowy Turniej Wojów, który zastępuje w tym roku Międzynarodowy Zjazd Wojowników Słowiańskich. Poniżej obszerna fotorelacja!

Tegoroczne potyczki wojów w Grzybowie zorganizowano pt. "Na udeptanej ziemi". Uczestnicy i goście kolejny raz mają okazję wziąć udział w historycznej podróży. Zapewnia to bogaty i różnorodny program atrakcji.

Mieszkańcy namiotów pokazują codzienne życie w obozie i prezentują dawne rzemiosło. Jednocześnie można zakupić ręcznie robioną biżuterię, ozdoby, ubrania (także dla dzieci), rośliny, jadło i przede wszystkim historyczną broń (miecze, łuki, tarcze itp.).

W średniowieczny klimat wprowadza dawna muzyka, inscenizacje, gry, zabawy oraz widowiskowe walki wojów w ramach tytułowego turnieju. W tym samym czasie w centralnym namiocie odbywają się okolicznościowe wykłady. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Grzybowski gród można odwiedzić w sobotę od godz. 10:00 do 19:00, a w niedzielę 10:00-18:00. Normalny bilety wstępu kosztuje 5 zł, ulgowy 3 zł. Polecamy! Poniżej nasze zdjęcia.

Więcej info w naszej zapowiedzi imprezy TUTAJ.

FOTORELACJA:

{gallery}grzybowoturniej23082014{/gallery}

Dawid Spychalski

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria