banerNW.jpg
Menu
RSS

Dwa dzikie wysypiska. Jeden sprawca Wyróżniony

fot. UMiG we Wrześni fot. UMiG we Wrześni

Mandaty karne za nielegalne wysypiska za małe? Pewna młoda wrześnianka dwukrotnie "zorganizowała" sobie dzikie wysypisko. Nic nie dała pierwsza interwencja straży miejskiej. W sumie ekopatrol nałożył na nią 700 zł kary. Przy kolejnym razie kobietą zajmie się sąd. 

partner16112016.gif

semilac12112016.jpg

Strażnicy miejscy otrzymali sygnał od mieszkańca naszej gminy o znalezionym przez niego wysypisku śmieci przy drodze prowadzącej z Gutowa Wielkiego do drogi K-92.

Porozrzucane rzeczy pochodziły z uprzątniętego mieszkania. Strażnicy miejscy ustalili, kto odpowiada za zaśmiecenie. Jednocześnie zobowiązali tą osobę do uprzątnięcia tego miejsca. Kilka dni później patrol mundurowych otrzymał kolejny sygnał o nielegalnie wyrzuconych śmieciach. Tym razem na drodze pomiędzy Węgierkami a Otoczną.

W drodze prowadzonych czynności okazało się, że sprawcą kolejnego nielegalnego wysypiska śmieci jest ... ta sama osoba. Na młodą kobietę nałożono mandaty w wysokości 200 zł i 500 zł. Następne wykroczenie nielegalnego pozbywania się odpadów komunalnych przez tą osobę wiązać się będzie z wnioskiem do sądu. Ekopatrol straży miejskiej działa w ramach programu "Niebieskie Granty VW".

Dawid Spychalski

fot. UMiG we Wrześni

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria