banerNW.jpg
Menu
RSS

Sierżant Pyrek w Kaczanowie. Wakacyjne porady dla najmłodszych Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Wrzesińscy policjanci wspólnie z maskotką Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrkiem spotkali się z uczniami Samorządowej Szkoły Podstawowej w Kaczanowie. Celem była pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

meblepartner310517.gif

fines1032017.png

Dzieci uczęszczające do zerówki w Samorządowej Szkole Podstawowej w Kaczanowie 13 czerwca zaprosiły do siebie policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni oraz maskotkę Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrka. Celem wtorkowego spotkania było przeprowadzenie pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.

- Dodatkowym powodem obecności sierż. Pyrka było wręczenie nagród w zorganizowanym dla dzieci konkursie plastycznym pod tytułem „Bezpieczeństwo ważna rzecz”. Milusińscy z najmłodszej klasy w szkole w nagrodę za swoją wiedze oraz bardzo ładne zachowanie zatańczyły z maskotką Wielkopolskiej Policji piosenkę „Z sierż. Pyrkiem bezpieczniej”. Podczas pogadanki z dziećmi policjanci zwrócili uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drodze pieszo oraz rowerem. Ważną kwestią, która została poruszona także podczas prelekcji były kontakty z obcymi - relacjonuje Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji.

Wtorkowe spotkanie było także okazją do podsumowania zajęć z pierwszej pomocy, które zostały przeprowadzone przez wychowawców klas 0. Policjanci przypomnieli dzieciom w jaki sposób należy udzielić tej pierwszej najważniejszej pomocy. Ponadto, przedstawili algorytm postępowania podczas zgłaszania pomocy, czyli numery alarmowe oraz jakie należy przekazać informację dyżurnemu lub dyspozytorowi.

Na zakończenie mundurowi życzyli dzieciom w wakacje słonecznej pogody oraz wspaniałej zabawy. Ale co najważniejsze żeby ta zabawa była bezpieczna i dała dzieciom mnóstwo niezapomnianych wspomnień.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria