banerNW.jpg
Menu
RSS

W Nowym Folwarku pobiegli dla Oskara! (GALERIA/VIDEO) Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. Weronika Szymańska/NowaWrzesnia.pl fot. Weronika Szymańska/NowaWrzesnia.pl

Mały Oskar Świt - to bohater dla którego dziś w Nowym Folwarku spotkało się tak wielu. Stowarzyszenie Pomagam Aktywnie zaprosiło na 5. jubileuszową edycję Charytatywnego Pikniku Sportowego. Dla Oskara biegali najmłodsi i starsi, całe rodziny. Na duktach leśnych w Nowym Folwarku uczestnicy rywalizowali na dystansach 10,6 i 6,5 km oraz Nordic Walking 6,5 km. Zobaczcie naszą fotorelację, szczegółowe wyniki oraz film. W osobnym artykule relacja z pikniku i wielu atrakcji przy Zespole Szkół.

meblepartner310517.gif

fines1032017.png

W tym roku spotkaliśmy się aby zebrać fundusze na leczenie i rehabilitację Oskara. Urodził się 8 czerwca 2016 r we Wrześni. Przez pierwsze półtora miesiąca swojego życia przebywał w szpitalu, ponieważ nie zachowywał się jak inne noworodki. Nie ruszał się, nie płakał, nie ssał i ciągle spał. W wyniku przeprowadzonych badań genetycznych zdiagnozowano zespół PRADERA-WILLIEGO (choroba wiecznego głodu). Głód i wiotkość mięśni to jedne z wielu aspektów tej choroby, dlatego od wyjścia ze szpitala Oskar jest pod stałą opieką wielu specjalistów m.in. fizjoterapeuty, neurologopedy, neurologa, okulisty i wielu innych. W tej chwili maluszek jest bardzo uśmiechniętym dzieckiem, ale tylko intensywna rehabilitacja oraz ciągła współpraca z lekarzami pozwoli na rozwój i w miarę normalne życie. 

Nieoficjalnie, dzięki dzisiejszej imprezie udało się zebrać ok. 23 tys. zł! To porównywalna kwota do ubiegłorocznej, rekordowej zbiórki dla Agatki. BRAWO!

WYNIKI (Kliknij poniżej)

Bieg główny 10,6 km

Bieg amator 6,5 km

NW

ZOBACZ TYLKO U NAS nagranie video na samym dole! Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl.

FOTORELACJA (fot. Weronika Szymańska)

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

video: Kuba Makowski

Media

do góry

Galeria