banerNW.jpg
Menu
RSS

Kierowca mercedesa stracił prawko, pieniądze i punkty Wyróżniony

Kierowca mercedesa stracił prawko, pieniądze i punkty

Wrzesińscy policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Kalisza. 31-latek swoim Mercedesem w terenie zabudowanym jechał z prędkością 134 km/h.

wrzesien2017.gif

stalpolbaner.png

Funkcjonariusze z Ruchu Drogowego, w poniedziałek 25 września, objęli posterunek kontrolno-pomiarowy w Kaczanowie. Przez tą miejscowość przebiega droga wojewódzka numer 442, czyli jeden z głównych ciągów komunikacyjnych w naszym powiecie.

- Przed godzina 18:00 mundurowi zauważyli bardzo szybko zbliżający się pojazd. Po wykonaniu pomiaru na urządzeniu wyświetlił się wynik 134 km/h. Do kontroli został zatrzymany mieszkaniec Kalisza, który kierował samochodem marki Mercedes. Mężczyzna w wieku 31 lat swoim autem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 84 km/h. Za popełnione wykroczenie kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Policjanci także ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych - mówi nam rzecznik policji, Adam Wojciński.

Zatrzymanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami zobowiązuje 31-latka do powstrzymania się od zajmowania miejsca za kierownicą. Jeśli osoba, której zostało zatrzymane prawo jazdy pojedzie autem, grozić jej będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria