Logo
Wydrukuj stronę

Uroczysty dzień patrona w Nowym Folwarku Wyróżniony

fot. UMiG we Wrześni fot. UMiG we Wrześni

27 listopada 2017 w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku obchodzono bardzo uroczyście Dzień Patrona.

lis2017.gif

stalpolbaner.png

Rozpoczął się tradycyjnie – od Mszy świętej w kaplicy w Psarach Polskich, w której uczestniczyły uczniowskie delegacje z klas, szkolny poczet sztandarowy, przedstawiciele grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły. Kontynuacją obchodów były uroczystości w szkole. Podczas związanej tematycznie z dokonaniami Noblistów części artystycznej, poświęconej w tym roku szczególnie Marii Skłodowskiej – Curie można było dowiedzieć się wiele ciekawostek o jej życiu prywatnym i osiągnięciach naukowych, obejrzeć teatr cieni oraz wysłuchać specjalnie na tą okazję skomponowanych piosenek w wykonaniu uczniów szkoły.

Podsumowano także liczne projekty edukacyjne oraz konkursy związane z działalnością Noblistów, jak i wręczono nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Uroczystość swą obecnością uświetnili: wiceburmistrz Artur Mokracki, wicestarosta Waldemar Grzegorek, ksiądz Proboszcz kanonik Czesław Kroll, ksiądz prałat Florian Cieniuch, sołtys Chociczki Piotr Wesołowski, sołtys Psar Polskich Łukasz Cichy i przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Dams.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. UMiG we Wrześni

NowaWrześnia.pl © Braga creative agency| FINAPPS. Wszelkie prawa zastrzeżone.