banerNW.jpg
Menu
RSS

PILNE: Bakterie w wodociągu. Przeczytaj koniecznie Wyróżniony

fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

Wrzesiński sanepid i PWiK informują o spadku jakości wody w wodociągu publicznym. Mieszkańcy Kaczanowa, Białężyc, Biechowa, Bierzglinka, Nowej Wsi Królewskiej, Obłaczkowa oraz Osowa mogą używać wodę do celów konsumpcyjnych wyłącznie po przegotowaniu. Poniżej oficjalny komunikat.

lis2017.gif

-

Dziś otrzymano informacje z Laboratorium AQUANET Poznań o wynikach badania wody pobranej przez Laboratorium PWiK Sp. z o.o. w dniu 04.12.2017 r. w miejscowości Osowo 19.
 
- Niezwłocznie przekazano te informacje do Sanepidu we Wrześni. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrześni wydał komunikat w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Obecnie trwają działania zmierzające do poprawy jakości wody. Informujemy, iż zgodnie z komunikatem Sanepidu wodę w miejscowościach: Kaczanowo, Osowo, Bierzglinek, Nowa Wieś Królewska, Obłaczkowo, Białężyce, Biechowo należy wykorzystywać do celów konsumpcyjnych wyłącznie po przegotowaniu. Woda może być używana do kąpieli i celów sanitarnych. Kolejne wyniki badań wody będą umieszczane na naszej stronie na bieżąco - mówi nam Agata Szamałek-Umiastowska, z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrześni.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria