banerNW.jpg
Menu
RSS

PILNE: Lada dzień ruszy budowa brakującej drogi! (VIDEO) Wyróżniony

PILNE: Lada dzień ruszy budowa brakującej drogi! (VIDEO)

W najbliższą środę, 7 lutego w końcu rozpocznie się budowa brakującego odcinka drogi gminnej do węzła autostradowego w Białężycach. Dobrą informację potwierdził wrzesiński ratusz. O sprawie pisaliśmy już wielokrotnie. Przypominamy jak to było.

meblepartnerpierwszy18.gif

Przeczytaj koniecznie:

W końcu! Powstanie brakujący odcinek do węzła autostradowego

Przełom w sprawie budowy brakującej drogi. Gmina wyłoży 2 miliony (VIDEO)

Wojewoda do ministra w sprawie węzła autostradowego

Droga nadal w polu. Porozumienia nie widać (VIDEO)

Te 400-metrów umożliwi bezpośrednie połączenie terenów Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej (w tym także fabryki Volkswagen) z autostradą A2 i drogą krajową nr 92 oraz znacznie poprawi sytuację komunikacyjną w tym obrębie.

Czynione od stycznia 2014 roku liczne starania Gminy Września mające na celu uzyskanie zgody na budowę tej drogi zakończyły się powodzeniem i z dniem 7 lutego rozpoczną się prace budowlane, które zakończyć się powinny już w połowie bieżącego roku kalendarzowego.

Sytuacja związana z realizacją tej inwestycji była kilkukrotnie przedmiotem programów telewizyjnych tj. m.in. Telexpress w TVP1 czy Teleskop w TVP3 Poznań. W prezentowanych reportażach podkreślano, iż: ,,Września wybudowała nowy piękny układ drogowy do obsługi specjalnej strefy ekonomicznej (...). Tymczasem wyprowadzenie układu drogowego zamiast na autostradzie kończy się w polu niedaleko niej (...). Jeśli gmina nie zdąży włączyć nowej drogi w rondo – cały ruch z fabryki Volkswagena będzie przebiegał przez starą trasę nr 15 i gęsto zabudowane przedmieścia Wrześni”.     

ZOBACZ na samym dole materiał video! Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl/UMiG Września

Media

do góry

Galeria