banerNW.jpg
Menu
RSS

Świętują w Grzybowie i Gulczewie. A we Wrześni nie powstanie pomnik smoleński Wyróżniony

fot. UMiG we Wrześni fot. UMiG we Wrześni

Znamy już wyniki tegorocznego głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Świętują mieszkańcy Grzybowa i Gulczewa. Zanotowano w sumie 1592 ważnych głosów (36 541 uprawnionych).

NW gif 03.2018.gif

W tym roku swój głos można było oddać do 1 czerwca w Straży Miejskiej (od poniedziałku do piątku) oraz w soboty i niedzielę objazdowo na terenie sołectw według harmonogramu. Miasto wzorem lat ubiegłych przekazało na budżet obywatelski 100 tys. zł.

Wczoraj wieczorem ratusz opublikował wyniki. Najwięcej osób (274) zagłosowało na projekt w Grzybowie "Przystań ciszy" - miejsce relaksu i odpoczynku. Stosunek procentowy liczby głosów do liczby zameldowanych mieszkańców wyniósł tutaj 86,71%. Planowana jest budowa drewnianej wiaty o pow. 50 m kw, stworzenie na terenie szkoły miejsca relaksu i wyciszenia, obsadzonego drzewami i krzewami ozdobnymi. Wykonane ma być ogrodzenie z siatki metalowej oraz zakup grilla. Według wstępnych szacunków realizacja inwestycji kosztować będzie 49 900 zł.

Powody do świętowania mają również mieszkańcy Gulczewa. Oni także mogą być pewni realizacji zgłoszonego projektu. Mowa o całorocznym miejscu spotkań przy grillu i ognisku "Nasze małe centrum". Ten pomysł zdobył 151 głosów (mniej niż np. Sokołowo czy Kaczanowo) przy największym stosunku procentowym aż 92,64%. Dlatego w Gulczewie powstanie zadaszona altana z murowanym grillem i miejsce na ognisko. W ramach wyposażenia m.in.: ławki, stół, komin z czopuchem, posadzka. Zbudowany zostanie również chodnik łączący to miejsce ze świetlicą LZS. Dodatkowo budowa placu tanecznego z kostki brukowej niefrezowanej (ok. 100 m kw). Szacunkowy koszt 43 - 50 tys. zł.

Jest szansa także na realizację trzeciego w kolejności projektu. Jeśli wystarczy pieniędzy po dwóch pierwszych inwestycjach. Taka sytuacja miała miejsce w poprzednim roku, kiedy zrealizowano trzy projekty. Czekają mieszkańcy Sokołowa, który zgłosili pomysł dalszej rozbudowy siłowni pod chmurką. W założeniu jest zakup i budowa 12 nowych urządzeń, ławek oraz położenie kostki brukowej. Na tą potencjalną inwestycję zagłosowało 166 osób, co dało 17,33% w stosunku do liczby zameldowanych tam mieszkańców.

Warto dodać, że najmniej głosów otrzymał projekt zakładający budowę we Wrześni pomnika "upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej 10.04.2010" - 17 głosów.

Poniżej szczegóły.

budzetobywatelskiwyniki2018.jpg

 

lista_projektow2018.jpg

Dawid Spychalski

fot. UMiG we Wrześni

źródło: inf. własna

do góry

Galeria