banerNW.jpg
Menu
RSS

Ford uderzył w drzewo. Wrześnianka ukarana mandatem Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Nadmierna prędkość w stosunku do panujących warunków na drodze była przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia w Bierzglinku. Kierująca Fordem została ukarana mandatem karnym w wysokości 250 złotych. Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze.

gif 09.2018wrz1.gif

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 10 grudnia, po godzinie 8:00 odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Bierzglinku przy ulicy Bukowej. Z podanej informacji wynikało, że pojazd uderzył w przydrożne drzewo.

- Na miejscu okazało się, że 39-letnia mieszkanka Wrześni jadąc samochodem marki Ford Fiesta w kierunku Kaczanowa, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze. Tracąc panowanie nad prowadzonym pojazdem zjechała na lewe pobocze następnie do przydrożnego rowu gdzie uderzyła w drzewo -relacjonuje Adam Wojciński, oficer prasowy wrzesińskiej policji. 

Groźnie wyglądające zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Sprawczyni zdarzenia został ukarana mandatem karnym w wysokości 250 złotych.

- Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze. Mamy okres zimowy, który jest bardzo nieprzewidywalny. Zdarza się, że pozornie świecące słońce może wprowadzić w błąd. Pamiętajmy, że niska temperatura trzyma się przy gruncie i powoduje śliską nawierzchnie na drodze - podkreśla policjant. 

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

źródło: inf. własna

do góry

Galeria