banerNW.jpg
Menu
RSS

Osobówka dachowała w Węgierkach Wyróżniony

Osobówka dachowała w Węgierkach

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia w Węgierkach. Kierująca Renault została ukarana mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze.

 REKLAMY

gif 5.2019 wrz.gif

nowak2typa4.gif

 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 5 maja (o godzinie 4:50) odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Węgierkach przy skrzyżowaniu ulic Wrzesińska a Kasztanowa. Z podanej informacji wynikało, że pojazd po uderzeniu w barierki znajduje się na lewym boku.

- Na miejscu okazało się, że 23-letnia mieszkanka gminy Kazimierz Biskupi jadąc samochodem marki Renault Modus do Wrześni, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze. Tracąc panowanie nad prowadzonym pojazdem uderzyła w krawędź wysepki rozdzielającej pasy ruchu, następnie zjechała na prawe pobocze, gdzie uderzyła w bariery ochronne wskutek czego doszło do wywrócenia pojazdu na lewy bok - mówi nam Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji.

Groźnie wyglądające zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Sprawczynię zdarzenia policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 400 złotych. 23-latka została zabrana do Szpitala Powiatowego we Wrześni, gdzie po badaniach został zwolniona do domu.

Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze. Mamy porę roku, która może nas zaskoczyć w szczególności w godzinach porannych. Z początkiem maja obecna pogoda nie rozpieszcza kierowców w związku z tym propagujemy postawę na drodze „im wolniej tym bezpieczniej”  - dodaje policjant.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

 

do góry

Galeria