Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sesjarp27092013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Poznaliśmy stypendystów "Talent" (GALERIA) Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sesjarp27092013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W piątek 27 września radni powiatowi spotkali się pierwszy raz po wakacyjnej przerwie. Przegłosowali jednogłośnie sześć uchwał. Sesja rozpoczęła się uroczystym wręczeniem stypendiów "Talent". Sprawdź, kto został wyróżniony. Poniżej fotorelacja.

- Kolejny raz będziemy honorować absolwentów naszych szkół ponadgimnazjalnych nagrodą dla młodzieży szczególnie utalentowanej. Na stypendia "Talent" został przeznaczony cały dochód z corocznego Balu Starosty. Przypomnę, że laureatów wybieraliśmy spośród grona kandydatów zgłoszonych przez szkoły ponadgimnazjalne, którzy spełnili kryteria tej nagrody i wykazali się szczególnymi sukcesami - mówił we wstępie Dionizy Jaśniewicz.

W tym roku stypendium z rąk starosty otrzymało pięcioro uczniów szkół z powiatu wrzesińskiego. Są to Łukasz Balicki (Zespół Szkół Politechnicznych), Mariusz Górecki (Zespół Szkół Zawodowych nr 2), Mateusz Miedziak (Zespół Szkół Zawodowych nr 2), Joanna Sikora (ZSP) oraz Adam Pańczak (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących).

Po miłej uroczystości radni zabrali się do realizacji porządku obrad. Wśród sześciu uchwał wyrażono wolę realizacji projektu „Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 2919P w Grabowie Królewskim” oraz oficjalnie zaakceptowano finansową pomoc w kwocie 5 740 zł z przeznaczeniem na wyposażenie świetlicy wiejskiej w Książnie. Warto dodać, że ta suma została uzbierana podczas loterii fantowej w trakcie Dożynek Powiatowych we Miłosławiu.

W wolnych głosach i wnioskach z prośbą w kierunku starosty zwrócił się radny Marek Przyjemski, który kolejny raz zaapelował o budowę chodnika pomiędzy Gutowem Małym a Wrześnią (od torów na ul. Szosa Witkowska). Starosta poinformował, że 8 października odbędzie się zebranie w tej sprawie z sołtysem. Zostaną omówione koncepcje tej inwestycji.

- Pewną komplikacją jest tutaj fakt, że na wysokości torów jest przewidywany w ramach obwodnicy wrzesińskiej duży węzeł drogowy. W wyniku czego część drogi będzie podlegała rozbiórce, dlatego musimy się dobrze zastanowić, żeby nie wybudować chodnika, który zostanie rozebrany. Jednak nadal nie wiemy kiedy obwodnica powstanie. Zdaję sobie sprawę, że ze względu na natężenie ruchu i znaczną liczbę mieszkańców uzasadniona jest budowa takiej ścieżki. Wstępny koszt to około 1 mln zł. Kompromisowym rozwiązaniem może być nawierzchnia szutrowa na tym problemowym odcinku, a bliżej Gutowa Małego chodnik w pełnym standardzie - wyjaśnił Dionizy Jaśniewicz.

Najwięcej emocji wzbudziło wystąpienie prezesa zarządu Szpitala Powiatowego, który poinformował o odstąpieniu od umowy z firmą Climatic, czyli wykonawcą modernizacji i rozbudowy szpitala. Więcej o tym w naszym wcześniejszym artykule TUTAJ.

GALERIA

{gallery}sesjarp27092013{/gallery}

Dawid Spychalski

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria