Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sesjarm23022017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Pracowita sesja radnych. Przyjęto sieć szkół (VIDEO/GALERIA) Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sesjarm23022017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Nowe nazwy ulic w Psarach Polskich, Gutowie Małym i Kaczanowie oraz dostosowanie sieci wrzesińskich szkół do nowego porządku - to tylko dwie z 23 uchwał. W czwartek, 23 lutego w ratuszu odbyła się XXII Sesja Rady Miejskiej. Tradycyjnie transmitowaliśmy ją na żywo (NWTV.pl). Teraz może zobaczyć cały przebieg na naszym kanale YT. Poniżej również fotorelacja.

meblepartnre4012017.gif

Podczas ostatniego posiedzenia w sali zabrakło jedynie radnego Roberta Smodlibowskiego. Samorządowcy dali zielone światło na zbycie nieruchomości w Gutowie Wielkim czy Grzybowie. Jednogłośnie przyjęto zmiany w miejscowym planie zagospodarowania w obrębie nieruchomości nr 69/9 w Obłaczkowie.

Po dyskusji (zapoczątkowanej przez radnego Grzegorza Dobrosielskiego) przegłosowano projekt zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru na terenie gminy. Był to wniosek Projektu Września.

Ważnym punktem było oficjalne zaakceptowania nowej sieci szkół podstawowych i gimnazjów według nowej ustawy oświatowej, która wchodzi w życie 1 września. Wszystkie szkoły podstawowe zostały przekształcone w 8-letnie placówki. Gimnazjum nr 2 zostanie włączone do SSP nr 6 (młodsze klasy będą uczyć się w budynku przy Batorego, starsze przy Słowackiego). Natomiast Gimnazjum nr 1, które wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 1 (ul. Kosynierów), zostanie włączone w struktury SSP nr 3.

Ponadto Rada Miejska jednogłośnie zaliczyła odnogę od drogi krajowej nr 92 w Gonicach oraz drogę (dz. nr 131/1, 5/1, 21) w Gutowie Wielkim do kategorii dróg gminnych, udzieliła pomocy finansowej Powiatowi Wrzesińskiemu w ramach programu usuwania azbestu z terenu naszego powiatu (10 tys. zł).

Mamy nowe nazwy ulic. W Psarach Polskich w rejonie drogi Września-Czerniejewo-Słomowo powstały: Kameralna i Wesoła oraz Przyjazna, Prosta i Stroma. Natomiast w Gutowie Małym w rejonie ul. Za Parkiem jest teraz ulica Szczęśliwa, a w Kaczanowie w rejonie Kościelnej - ul. Św. Floriana.

Na wniosek Burmistrza z porządku wycofano punkt dot. niewyrażenia zgody na wyodrębnienie z budżetu miasta środków na fundusz sołecki. Sprawa wróci pod obrady nieco później.

Jednogłośnie do Programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020 zgłoszono sołectwo Bardo. Zmieniono również Plan Odnowy Miejscowości Przyborki i Psary Małe. Warto dodać, że ponownie oddalono skargę na Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrześni (skargę uznano za bezzasadną).

ZOBACZ TYLKO u NAS retranmisję sesji na samym dole. Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl

GALERIA

{gallery}sesjarm23022017{/gallery}

Dawid Spychalski/Kuba Makowski

fot. NowaWrzesnia.pl

video: NWTV.pl

źródło: inf. własna

Media

do góry

Galeria