banerNW.jpg
Menu
RSS

Burzliwa dyskusja nad nazwą ronda Wyróżniony

Burzliwa dyskusja nad nazwą ronda

Kto by pomyślał, że sprawa nadania nazwy jednemu z wrzesińskich rond wywoła taką dyskusję. Skrzyżowanie u zbiegu ulic Wrocławskiej, Objazdowej i Działkowców będzie nosić nazwę miasta partnerskiego Garbsen. W czwartek, 21 grudnia radni spotkali się na 29. sesji Rady Miejskiej.

lis2017.gif

-

 

Był to jeden z wielu punków czwartkowych obrad (o pozostałych w osobnych artykułach). Pomysłodawcą nadania nazwy Garbsen jest sam Burmistrz Tomasz Kałużny. W uzasadnieniu czytamy, że jest to podkreślenie wieloletniej współpracy (25-lecie) z miastem partnerskim Garbsen. Jak dodał przewodniczący Rady Waldemar Grześkowiak nasze miasta łączy wiele przyjacielskich kontaktów, zarówno oficjalnych jak i prywatnych. Już dawno powinniśmy (samorządowcy) przyjąć taką uchwałę.

W podobnym tonie wypowiadał się Maciej Baranowski oraz Szymon Paciorkowski. Jednak pomysł nie spodobał się radnemu Grzegorzowi Dobrosielskiemu. Stwierdzeniem, że "Polak i Niemiec nigdy nie będzie bratem" wywołał na sali konsternację. Padły nawet słowa o faszystowskiej historii Niemiec. Radny złożył na ręce przewodniczącego pismo z 46 podpisami (poparcie Wrzesińskiego Klubu Gazety Polskiej) by to rondo nosiło inną nazwę, np. Powstańców Wielkopolskich lub Dzieci Miłosławskich.

Dyskusję zakończył Zbigniew Bieńko, który zaapelował by nie mieszać w to krajowej polityki i przejść do głosowania. Ostatecznie Rada przyjęła uchwałę, na podstawie której rondo u zbiegu wymienionych ulic będzie nosiło nazwę miasta Garbsen. Przeciwny był tylko radny Dobrosielski.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria