banerNW.jpg
Menu
RSS

Nadzwyczajna sesja powiatowa Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Zaledwie 10 minut trwała 38. sesja Rady Powiatu, która odbyła się 5 marca. Zwołana została w trybie natychmiastowym, aby włączyć odcinek drogi powiatowej do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To kolejne starania władz w sprawie Volkswagena.

- Związane jest to z planowaną specjalną strefą ekonomiczną oraz Wrzesińską Strefą Aktywizacji Gospodarczej na terenach Białężyc, Chociczy, Obłaczkowa i Grzymysławic – tłumaczył starosta Dionizy Jaśniewicz. – Jeśli rada podejmie dziś uchwałę o przekazaniu działki na rzecz skarbu państwa, następnie wojewoda zarządzeniem przekaże tę nieruchomość do Ministerstwa Skarbu Państwa i ministerstwo tę nieruchomość włączy do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Aby procedury te mogły nastąpić, konieczne było podjęcie przez Radę Powiatu dwóch uchwał. Pierwszą z nich, dotyczącą pozbawienia odcinka drogi powiatowej nr 2931P Mała Górka – Chocicza Wielka – Chocicza Mała położonego w Chociczy Małej kategorii drogi powiatowej i wyłączenia z użytkowania, uzasadniała Jolanta Kubczak – kierownik Referatu Dróg Powiatowych.

- Odcinek, który ma być włączony do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stanowi na chwilę obecną część drogi powiatowej. Jest to odcinek pomiędzy drogą wojewódzką z Wrześni do Środy Wielkopolskiej a miejscowością Chocicza Mała. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych, organem, który pozbawia drogę kategorii dróg powiatowych, jest Rada Powiatu. Więc, by włączyć ją do strefy, musimy pozbawić ją kategorii drogi powiatowej i wyłączyć z użytkowania – poinformowała. Na zapytanie radnej Teresy Waszak, czy taka decyzja nie utrudni życia mieszkańcom, Jolanta Kubczak odpowiedziała, że ta droga służy jako dojazd do pól i nie była wykorzystywana przez mieszkańców jako dojazd do drogi wojewódzkiej.

Zasadność kolejnej uchwały, w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości będącej własnością powiatu wrzesińskiego, położonej w Chociczy Małej, gmina Września, oznaczonej geodezyjnie działkami nr 31/4, 50/1, 50/2, 53, wyjaśniła geodetka powiatowa Małgorzata Nowaczyk.

 - Samorząd powiatowy i samorząd gminny, czynią starania, by na naszym terenie powstała Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna i w związku z tym istnieje konieczność, by te działki stanowiące drogę powiatową, którą przed chwilą pozbawiliśmy kategorii drogi powiatowej, włączyć do tej strefy. Należy przekazać je darowizną na rzecz skarbu państwa – mówiła. I tę uchwałę wszyscy radni podjęli jednogłośnie. Kolejna sesja Rady Powiatu we Wrześni odbędzie się 13 marca.

Więcej w naszych wcześniejszych materiałach o VW:

Powstała Wrzesińska Strefa Gospodarcza! Dla Volkswagena

Kolejny teren w strefie ekonomicznej (GALERIA)

Noworoczne spotkanie pracodawców (GALERIA)

Fabryka VW w "okolicach Poznania"

Volkswagen we Wrześni? Władze robią co mogą

Jaki inwestor może postawić dużą fabrykę?

Nadzwyczajna sesja. W tle duży inwestor!

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: Agnieszka Przysiuda-Zielkowska/ Starostwo Powiatowe we Wrześni

do góry

Galeria