banerNW.jpg
Menu
RSS

Sztafeta nocnych biegaczy najlepsza w Poznaniu Wyróżniony

Sztafeta nocnych biegaczy najlepsza w Poznaniu

Biegając pomagali dzieciom. W sobotę 19 września w 12 miastach w Polsce odbył się PKO Bieg Charytatywny. Na poznańskim stadionie Olimpii wystartowały 64 sztafety, w tym dwie wrzesińskie Night Runners Września. Jedna z nich okazała się najlepsza w kategorii mieszanej!

- Aktywność biegaczy biorących udział w Biegu zostanie przeliczona na złotówki, a uzyskana w ten sposób kwota przekazana będzie przez Fundację PKO Banku Polskiego na dożywianie dzieci z ubogich rodzin w 12 województwach, w których odbędzie się bieg. Kwota, którą Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na cel charytatywny wynosi maksymalnie 50 tys. zł na każdą lokalizację, a jej ostateczna wysokość uzależniona będzie od ilości pokonanych przez zespoły okrążeń - wyjaśnia idee imprezy regulamin. 

W Poznaniu w ciągu 60 minut najwięcej, bo 51 okrążeń pokonali młodzi lekkoatleci Olimpii Poznań. Za nimi Akademia Piłkarska Reissa (45) oraz drużyna PKO Biegajmy Razem (44). Na wysokiej 5. lokacie uplasowali się Night Runners Września II (43 okrążenia i 330 metrów), w składzie: Angela Szambelan, Dawid Spychalski, Wojciech Izydorek, Marcin Wróblewski, Marcin Wiktorowski. Nasza drużyna okazała się najlepsza w kategorii sztafety mieszanej! Dodajmy, że drugi zespół NRW, w składzie: Katarzyna Wiktorowska, Marcin Wiktorowski, Monika Błaszak, Agnieszka Szewczyk, Zbigniew Nowak wybiegał 37 okrążeń, 220 metrów, co dało 21. pozycję wśród 64 sztafet.

Gratulacje!!!

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. Night Runners Września

do góry

Galeria