banerNW.jpg
Menu
RSS

Lonka dwukrotnym mistrzem Polski! Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Wrześnianin Łukasz Lonka ma w swoim dorobku kolejne dwa złote medale Mistrzostw Polski Seniorów. W miniony weekend pokazał dominację na torze w Gdańsku.

Najlepszy polski zawodnik w motocrossie najpierw (w sobotę) triumfował w klasie MX2. Na mecie meldował się na drugiej i pierwszej pozycji. Ostatecznie w tej kategorii po siedmiu rundach 23-latek zakończył zmagania na czele z dorobkiem 602 punktów. Drugi w klasyfikacji generalnej Tomasz Wysocki uzbierał 552 oczka.

W niedzielę wrześnianin (Automobilklub Głogów) powtórzył sukces w klasie MX Open. W obu biegach nie dał szans rywalom i drugi raz stanął na najwyższym stopniu podium. W "generalce" Lonka (676 pkt.) wyprzedził znów Wysockiego o 72 punkty. Dodajmy, że to już jego piąty tytuł mistrza Polski.

Na torze w Gdańsku bardzo dobrze spisał się także ojciec Jacek Lonka (MKS Nekla). W kategorii MX Masters zajął drugą i pierwszą lokatę, dzięki czemu awansował w końcowej klasyfikacji na drugie miejsce!

- Z zadowoleniem wracam do domu. Wszystkim, którzy zarówno w ten weekend, jak i przez cały sezon wspierali mnie i trzymali kciuki serdecznie dziękuję - mówi na gorąco Łukasz Lonka.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na krajowych i międzynarodowych torach!

Dawid Spychalski

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria