banerNW.jpg
Menu
RSS

Kolejne medale młodych zawodników taekwondo Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. UKS Hwarang Września fot. UKS Hwarang Września

W miniony weekend 6-8 stycznia odbył się Międzynarodowy Puchar Polski - Swarzędz Cup. Na matach Hali Sportowej w Swarzędzu - Zalasewie wystartowało ponad 600 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec.

meblepartnre4012017.gif

Zawodnicy rywalizowali w najbardziej widowiskowej konkurencji walki sportowej - kyorugi. Zawody były rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych. W sobotę startowali kadeci (12-14lat) i młodzieżowcy(U21), a w niedzielę młodzicy (10-11lat) i juniorzy (15-17lat). W zawodach wzięło udział 8 zawodników UKS Hwarang Września: Wiktoria Grześkowiak, Weronika Przybysz, Jakub Dudek, Jan Teodorczak, Marcel Niezgoda, Krystian Haremza, Aleksandra Andrzejczak i Dagmara Haremza.

Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 5 medali :

Weronika Przybysz w kategorii kadetek +59kg zdobyła 1 miejsce,

Wiktoria Grześkowiak w kategorii kadetek - 29kg zdobyła 2 miejsce,

Aleksandra Andrzejczak w kategorii juniorek -44kg zdobyła 2 miejsce,

Dagmara Haremza w kategorii juniorek -59kg zdobyła 3 miejsce,

Krystian Haremza w kategorii juniorów -73kg zdobył 3 miejsce.

- Puchar Polski w Swarzędzu - Zalasewie był jednym z czterech zawodów tej rangi rozgrywanych w Polsce. Były to zawody rankingowe Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Na podstawie rankingu powoływane są kadry narodowe. Nasi zawodnicy z roku na rok pną się coraz wyżej i coraz bardziej liczą się w rywalizacji krajowej i międzynarodowej. To efekt bardzo dobrej pracy treningowej. Nawet jeśli czasami brakuje trochę umiejętności to zawsze jest to nadrabiane wolą walki, a taka postawa cieszy najbardziej - podsumowuje Tomasz Haremza, prezes UKS Hwarang Września.

Dawid Spychalski

fot. UKS Hwarang Września

do góry

Galeria