banerNW.jpg
Menu
RSS

Wielkanocna zbiórka żywności Wyróżniony

fot. archiwum fot. archiwum

W dniach 31.03 – 02.04 na terenie wybranych wrzesińskich marketów odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Wrzesińskie Centrum Wolontariatu działające w ramach Ośrodka Pomocy Społecznej, przy współpracy przedszkoli, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaprasza do wzięcia udziału.

meblepartner27022017.gif

fines1032017.png

Wrzesińska Zbiórka organizowana jest w ramach ogólnopolskiej Zbiórki. W Wielkopolsce koordynowana jest przez Wielkopolski Bank Żywności. Świąteczne Zbiórki Żywności – organizowane w miastach i gminach Wielkopolski dwukrotnie w ciągu roku. Idea Świątecznej Zbiórki Żywności polega na zachęcaniu klientów placówek handlowych do nabycia, podczas robienia własnych zakupów, chociaż jednego opakowania produktu z listy rekomendowanej przez osoby potrzebujące (olej, margaryna, przetwory zbożowe, konserwy, słodycze, cukier, przetwory owocowe i warzywne, mleko).

Zebrane podczas akcji produkty spożywcze rozdzielane są wśród tysięcy najbardziej potrzebujących mieszkańców Poznania i Wielkopolski – za pośrednictwem blisko 90 współpracujących z Bankiem organizacji i placówek opiekuńczych biorących udział w zbiórce. Akcje Świątecznych Zbiórek Żywności mają miejsce na terenie 50 gmin i swym zasięgiem obejmują coraz większą liczbę miast, miasteczek i wsi.

Charakterystyczne w akcji jest zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie przedsięwzięcia miejscowych władz, autorytetów życia społecznego, instytucji oświatowych, służb socjalnych i organizacji obywatelskich. Zebrane w czasie akcji dary pozostają do dyspozycji miejscowych podmiotów pomocy społecznej i trafiają do ubogich rodzin, osób, placówek opiekuńczych w ramach funkcjonującego systemu rozdzielania darów. Jest to doskonały przykład współdziałania międzysektorowego w trosce o rozwiązanie problemu niedożywienia.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: WCW

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria