banerNW.jpg
Menu
RSS

Dobry i cenny występ Weroniki na Węgrzech Wyróżniony

Dobry i cenny występ Weroniki na Węgrzech

W dniach 3 - 9 października w Budapeszcie na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w Taekwondo Olimpijskim. W składzie Kadry Narodowej znalazła się zawodniczka UKS Hwarang Września - Weronika Przybysz, która wystąpiła w kategorii +59kg. W pierwszej walce Weronika wygrała z reprezentantką Serbii 15-13 , a w wejściu do strefy medalowej przeszkodziła Rosjanka - aktualna Mistrzyni Świata i Europy.

wrzesien2017.gif

stalpolbaner.png

Walka zakończyła się wynikiem 8-4 dla reprezentantki Rosji. Dla Weroniki to kolejne wielkie doświadczenie w turnieju rangi mistrzowskiej. Cała nasza reprezentacja zdobyła jeden srebrny medal wywalczony przez zawodnika z Kórnika i pięć piątych miejsc.

- Ostatecznie nasza zawodniczka zajęła 5. miejsce, co przy tak obsadzonym turnieju to spory sukces. Zabrakło naprawdę niewiele. Cieszy fakt, że trenując w takich warunkach jak trenujemy potrafimy rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie jak równy z równym. Aktualnie przygotowujemy się do startów w Pucharze Polski, który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 20-22 października i listopadowego Pucharu Świata w Chorwacji - podsumowuje Tomasz Haremza, prezes UKS Hwarang Września.

Dawid Spychalski

fot. UKS Hwarang Września

do góry

Galeria