banerNW.jpg
Menu
RSS

Młodzi wrześnianie walczyli w Izraelu! Wyróżniony

Młodzi wrześnianie walczyli w Izraelu!

W miniony weekend w Ramala (Izrael) odbył się Puchar Świata G1 w taekwondo olimpijskim. Wraz z ekipą AZS OŚ Poznań i trenerem Łukaszem Szefflerem do Izraela poleciało dwoje zawodników UKS Hwarang Września - Dagmara i Krystian Haremza.

gif 09.2018wrz1.gif

W sobotę świetną dyspozycję zaprezentowała Dagmara wygrywając kategorię juniorek -68kg. W półfinale zwyciężyła obecną wicemistrzynię świata Amerykankę Alenę Viana, a w finale przed czasem pokonała Niemkę Chamutal Castano.

Natomiast w niedzielę w kategorii seniorów -87kg wystartował 17-letni Krystian, który w walce o 3 miejsce pokonał Rosjanina Nikitę Chistoprudova, a w walce o finał uległ zwycięzcy kategorii Rosjaninowi Glebowi Zacharovowi.

- Tak znakomite wyniki są efektem współpracy Hwaranga z klubem AZS OŚ Poznań w ramach Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży (OSSM Poznań), a finansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Najlepsi zawodnicy skupieni w takich ośrodkach mogą spokojnie godzić naukę z treningami i osiągać wyniki na najwyższym światowym poziomie. Przede wszystkim młodzież kończąca naukę w szkołach średnich ma szansę pozostać w sporcie i kontynuować karierę, Krystian i Dagmara są tego przykładem - mówi Tomasz Haremza, prezes UKS Hwarang Września.

Sukcesów nie byłoby bez trenerów klubu AZS OŚ Poznań - Waldemara Łakomego i Łukasza Szefflera i Marka Zawadki którzy są trenerami Kadry Narodowej w Taekwondo Olimpijskim.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. UKS Hwarang

do góry

Galeria