banerNW.jpg
Menu
RSS

Młodzi wrześnianie walczyli na Olimpiadzie Młodzieży Wyróżniony

Młodzi wrześnianie walczyli na Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 10-12 maja 2019 roku odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tym roku gospodarzem imprezy jest Województwo Świętokrzyskie, a areną zmagań w Taekwondo Olimpijskim była Hala Widowiskowo - Sportowa w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 REKLAMY

gif 5.2019 wrz.gif

nowak2typa4.gif


Po dwóch turniejach eliminacyjnych w skład reprezentacji Województwa Wielkopolskiego weszło czworo zawodników UKS Hwarang Września - Wiktoria Grześkowiak, Nikola Haremza, Martyna Waszak i Kacper Kasperski.

Wiktoria Grześkowiak zdobyła brązowy medal w kategorii - 41kg.

Na 5. miejscach zostali sklasyfikowani Nikola Haremza kategoria - 51 kg, Martyna Waszak kategoria - 59 kg i Kacper Kasperski kategoria 37kg.

- Jeżeli chodzi o kategorię kadetów to nasze plany zostały wykonane. Łącznie dla klubu i gminy zdobyliśmy 19 punktów do Współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego. Mistrzostwach Polski Kadetów bo takimi jest OOM startuje 180 najlepiej sklasyfikowanych reprezentantów województw. Województwo Wielkopolskie wygrało klasyfikacje generalną i my też mieliśmy w tym swój mały udział. Zawodnicy stający na podium otrzymuję drugie koło olimpijskie. Drugi raz z kolei takie koła dostała Wiktoria Grześkowiak która reprezentowała województwo także w zeszłym roku. Przed nami kolejne imprezy mistrzowskie. Za dwa tygodnie startujemy w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Płocku. Na pewno o nas usłyszycie - podsumowuje prezes UKS Hwarang Września Tomasz Haremza.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

do góry

Galeria