Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów grzesiu31082013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Grzesiu dostał wymarzony rower! Dzięki NW Wyróżniony

Grzesiu dostał wymarzony rower! Dzięki NW

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów grzesiu31082013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Szczęśliwy finał naszego apelu. Na początku wakacji pisaliśmy o 14-letnim Grzegorzu z Wrześni, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Jego mama zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w zrealizowaniu jego marzenia. Udało się! Nastolatek otrzymał nowy, trójkołowy rower. 

Przypomnijmy, Grzegorz jest uczniem Zespołu Szkół Specjalnych we Wrześni. Ma problemy z mową, pisaniem i czytaniem. Jednak bardzo dobrze radzi sobie na rowerze. Uwielbia wycieczki po Wrześni i okolicy. Jak dotąd jeździł na trójkołowym rowerze, który dostał po 7-latku. Teraz Grzegorz potrzebuje znacznie większego. Pani Monika zwróciła się do nas z prośbą o znalezienie sponsora na używany rower. Mamy 14-latka po prostu nie stać na taki zakup. Kilka dni po naszym artykule odebrała telefon.

- Po Waszej interwencji zadzwonili do mnie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Zaoferowali pomoc i ostatecznie ufundowali zakup nowego, rehabilitacyjnego trójkołowca. Kosztował około 3 tys. zł. Ja i tata Grzesia dołożyliśmy 600 zł. Specjalistyczny pojazd został zamówiony we wrzesińskim sklepie Focus i po dwóch tygodniach Grzesiu mógł przetestować upragniony rower. Trudno opisać jak bardzo się ucieszyliśmy z tego prezentu. Bardzo Wam dziękujemy. Teraz razem możemy jeździć na zakupy i przede wszystkim na krajoznawcze wycieczki. Szkoda tylko, że cały czas w naszym mieście jest za mało ścieżek rowerowych - mówi w rozmowie z nami pani Monika.
 
 
GALERIA

{gallery}grzesiu31082013{/gallery}

Dawid Spychalski

fot. Katarzyna Kaczmarek/NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria