Wielkie sprzątanie nad Wartą

Sukcesem zakończyło się spotkanie społeczne, którego celem było uprzątnięcie brzegów Warty. Pełni zapału miłośnicy przyrody z Pyzdr przeczesywali nadrzeczne miejscówki. Zebrali ponad 70 worków śmieci.

Wypadek trzech osobówek na DW 442. Dachował Fiat 125

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 11 kwietnia (godz. 14:30) w miejscowości Ciemierów (gm. Pyzdry). Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja oraz zastępy straży pożarnej.

Akcja ekologiczna – sprzątamy brzegi Warty

Gmina Pyzdry weźmie udział w zaplanowanej na 24. kwietnia akcji ,,VII Sprzątnie brzegów Warty, od źródeł do ujścia 2021”. Do współpracy zapraszamy pozytywnie i ekologicznie myślących ludzi, przedstawicieli instytucji i organizacji.

Pyzdrska podstawówka ma nowego dyrektora

Ilona Zielińska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach. Dziś otrzymała nominację na to stanowisko z rąk Burmistrza Pyzdr.

Pożar budynku gospodarczego. Z ogniem walczyło siedem zastępów

22 marca (17:32 dyżurny) SKKP KP PSP we Wrześni odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Wrąbczynek (gmina Pyzdry).

Wypadek trzech osobówek w Królewinach

Trzy osobówki brały udział w niebezpiecznym wypadku, do którego doszło 21 marca (20:27). W miejscowości Królewiny (gm. Pyzdry) na drodze powiatowej 2900 bmw zderzyło się czołowo z peugeotem 308, w którego tył wjechała kolejna osobówka marki bmw.

Obiekt na skraju wsi – idealną bazą dla turystów i nie tylko 

Chatkę Ornitologa w Białobrzegu, będąca od 26 lat idealną miejscówką dla miłośników przyrody z różnych zakątków Wielkopolski, czeka remont zaplecza sanitarno-turystycznego. Gmina Pyzdry otrzyma na ten cel wsparcie finansowe z samorządu województwa.

Wnętrze najstarszego budynku mieszkalnego w remoncie

Odrestaurowany dom podcieniowy w Pyzdrach do tej pory zachwycał z zewnątrz. Teraz przyszedł czas na remont pomieszczeń wewnątrz budynku. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, możliwe było rozpoczęcie prac konserwacyjno-budowlanych.

Największa tegoroczna inwestycja w gminie Pyzdry

Burmistrz Pyzdr podpisał dziś umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w Pietrzykowie. Inwestycja będzie realizowana przez najbliższe kilka miesięcy.

Ruszają szczepienia przeciwko COVID-19 w gminie Pyzdry

Trwa Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Proces rejestracji Polaków rozpocznie się 15 stycznia. Mieszkańcy Gminy Pyzdry zaszczepić będą mogli się w miejscowej Przychodni Zdrowia.