Kolizja osobówki i autobusu. Mandat 500 zł dla sprawcy

Wrzesińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczyły Audi A4 oraz autobus. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Wał w Pyzdrach ma być bezpieczny

Wody Polskie rozpoczęły modernizację lewostronnego obwałowania rzeki Warty na odcinku Modlica-Białobrzeg. Pierwszy etap inwestycji obejmuje wzmocnienie wału o długości 325 m w Pyzdrach (na wysokości Walgi).

Pyzdry również mają swoje czerwone serducho!

Pyzdry wkręcają się na pomaganie. Po Nekli i Wrześni także w Pyzdrach pojawiło się wielkie serducho na nakrętki. Ma ono zachęcać do recyklingu, a także pomagania chorym dzieciom z naszej gminy.

Konar spadł na przejeżdżające auto

Dziś tj. 4 sierpnia, na drodze wojewódzkiej 442 za Pyzdrami (w kierunku Kalisza) doszło do niecodziennego wypadku.

Kino samochodowe: Najpierw Pyzdry, teraz Grzymysławice!

W piątek, 24 lipca Pyzdry jako pierwsze zaprosiły mieszkańców na letnie kino samochodowe. Pyzdrzanie mogli obejrzeć film Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3. Pod koniec sierpnia taki seans pod chmurką zaplanowano również w Grzymysławicach.

Kino samochodowe w Pyzdrach!

Wakacyjne imprezy się nie odbywają, więc mamy dla Was inną – bezpieczną atrakcję. W najbliższy piątek (24 lipca) zapraszamy na Stadion Zawarciański. Robimy kino samochodowe – zapowiadają władze Pyzdr.

Akcja: Zabierz Pyzdry na wakacje!

Jeśli lubicie Pyzdry i wakacje, to ten konkurs jest dla Was! Władze gminy Pyzdry zapraszają do zabawy wszystkich pyzdrzan i sympatyków miasta! Zadanie polega na wykonaniu wakacyjnej fotografii z ciekawych zakątków kraju z elementem promującym Pyzdry.

Pyzdry – nowym obiektem unikatowego szlaku

Pyzdry oficjalnie są już w strukturze Szlaku Piastowskiego. Trasy łączącej najważniejsze obiekty i zabytki naszej historii, związanej z początkiem państwa polskiego.

Niestety imprezy w gminie Pyzdry odwołane!

Harmonogram wydarzeń kulturalno-sportowych w gminie Pyzdry na ten rok był ciekawy i różnorodny. Niestety plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Gmina Pyzdry nie otwiera przedszkoli od 6 maja. Komunikat burmistrza

Komunikat Burmistrza Pyzdr dotyczący otwarcia przedszkoli, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych na terenie gminy Pyzdry.