Kolejny odcinek kanalizacji w budowie

Kilka dni temu rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej na odcinku Pietrzyków – Pietrzyków Kolonia.

Kolejny duży i piękny mural w Pyzdrach!

Kolejne dzieło malarskie powstało w Pyzdrach. Tematem najnowszego muralu, zlokalizowanego na przystani wodniackiej jest rzeka Warta, a konkretnie to co się niegdyś nad nią działo.

Pyzdry w National Geographic!

W czerwcowym numerze National Geographic Traveler przeczytać można o turystycznych atrakcjach Bukaresztu, Transylwanii, Riwiery Bułgarskiej i …. Pyzdr. Autorem relacji z pobytu w naszym mieście jest Michał Cessanis, wicenaczelny miesięcznika skierowanego do osób aktywnych, ambitnych i ciekawych świata.

Modernizacja zabytkowej remizy w Pyzdrach dobiegła końca

Ponad stuletni obiekt, który zawsze służył lokalnej społeczności doczekał się koniecznej modernizacji. Zyskał nowe oblicze i jest wielką szansą dla rozwoju działalności kulturalnej. Dawna remiza oficjalnie stała się siedzibą Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach.

Unikalny wiatrak w Pyzdrach dostępny dla zwiedzających!

Odrestaurowany jakiś czas temu wiatrak holender będzie zachwycał zwiedzających nie tylko z zewnątrz. Zakończyły się wszelkie prace adaptacyjne, pozwalające na wejście do środka obiektu.

Wielkie sprzątanie nad Wartą

Sukcesem zakończyło się spotkanie społeczne, którego celem było uprzątnięcie brzegów Warty. Pełni zapału miłośnicy przyrody z Pyzdr przeczesywali nadrzeczne miejscówki. Zebrali ponad 70 worków śmieci.

Wypadek trzech osobówek na DW 442. Dachował Fiat 125

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 11 kwietnia (godz. 14:30) w miejscowości Ciemierów (gm. Pyzdry). Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja oraz zastępy straży pożarnej.

Akcja ekologiczna – sprzątamy brzegi Warty

Gmina Pyzdry weźmie udział w zaplanowanej na 24. kwietnia akcji ,,VII Sprzątnie brzegów Warty, od źródeł do ujścia 2021”. Do współpracy zapraszamy pozytywnie i ekologicznie myślących ludzi, przedstawicieli instytucji i organizacji.

Pyzdrska podstawówka ma nowego dyrektora

Ilona Zielińska będzie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pyzdrach. Dziś otrzymała nominację na to stanowisko z rąk Burmistrza Pyzdr.

Pożar budynku gospodarczego. Z ogniem walczyło siedem zastępów

22 marca (17:32 dyżurny) SKKP KP PSP we Wrześni odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Wrąbczynek (gmina Pyzdry).