Koncertowe Powitanie Lata w Miłosławiu!

Po długiej przerwie miło nam zapowiedzieć plenerową imprezę w naszym powiecie. Już 26 czerwca w imieniu gminy Miłosław zapraszamy do Powitanie Lata 2021.

Sanepid z policją przerwał imprezę urodzinową

Wrzesińscy policjanci udzielili asysty pracownikom Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy podjęciu interwencji. W jednym z lokali została zorganizowana uroczystość okolicznościowa. Uczestniczące osoby nie przestrzegały zalecanych środków ostrożności.

Wypadek osobówek, pożar i dachowanie. Pracowite dni strażaków

W ciągu ostatnich dni zostaliśmy trzy razy zadysponowani do akcji. W każdej działaliśmy wspólnie z JRG Września. – informują na swoim profilu druhowie z OSP Miłosław. 

BMW wypadło z drogi i wjechało na prywatną posesję

W sobotę, 23 stycznia (ok. godziny 11:46) straż pożarna, policja oraz pogotowie gazowe interweniowali w Miłosławiu.

Strażacy gasili pożary sadzy w kominach

17 stycznia strażacy dwukrotnie interweniowali na terenie gminy Miłosław. Oba zgłoszenia dotyczyły pożaru w przewodzie kominowym budynku. 

Brat zaatakował brata nożem w Miłosławiu

Do dramatycznych scen doszło 26 grudnia w Miłosławiu. 23-letni mężczyzna ugodził nożem w plecy swojego 29-letniego brata.

Zabójstwo sprzed 26 lat. 52-letni zatrzymany przyznał się

52-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z KWP w Poznaniu do sprawy zabójstwa młodej kobiety w 1994 roku. Zwłoki 20-letniej Zyty Michalskiej znaleziono wówczas w lesie niedaleko domu. Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawili zatrzymanemu zarzut zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Przełom w sprawie zabójstwa sprzed 26 lat? Zatrzymano podejrzanego

Policjanci z poznańskiego Archiwum X zatrzymali dziś mężczyznę w sprawie zabójstwa Zyty Michalskiej. 26 lat temu jej zwłoki znaleziono w lesie, niedaleko jej domu w Mikuszewie k. Wrześni. Zyta miała wówczas 20 lat. Nieoficjalnie to mieszkaniec gminy Miłosław.

1,65 miliona zł dla Gminy Miłosław!

Mamy dofinansowanie na 1 650 000 zł! Od tych zer aż się w głowie kręci. Nie chcieliśmy zapeszać, stąd do tej pory nic nie pisaliśmy. Ale… Znamy już wyniki najnowszej edycji programu MALUCH+! Gmina Miłosław z dofinansowaniem dwóch żłobków na łączną wartość ponad 1,65 mln zł! – poinformowali dziś przedstawiciele gminy Miłosław.

Orzechowo ma swoje kino!

W środę, 7 października 2020 roku na terenie gminy Miłosław zostało otwarte małe kino społecznościowe. Mieści się ono w dawnej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Orzechowie.