Ważna zmiana w rozkładzie PKP

Dzięki staraniom Burmistrza Miasta i Gminy Nekla, rozpatrzono pozytywnie wniosek złożony do Departamentu Transportu dotyczący zmiany kursu pociągu KW 77318 relacji Poznań Główny – Konin.

Ruszyła przebudowa drogi krajowej w Gierłatowie!

Dziś tj. 13 września rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowania wraz z budową sygnalizacji na DK92 w miejscowości Gierłatowo. Wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp. z o.o.

Za nami IX Rajd Rowerowy „Śladami Osadnictwa Olęderskiego”

Dziś 29 sierpnia 600 uczestników pokonało trasę z nekielskiego Rynku, przez Zespół Szkół w Zasutowie i Gierłatowo do Hotelu Barczyzna Medical SPA.

Akcja poboru krwi w Nekli. Dla Zuzi i Krzysztofa!

W niedzielę, 29 sierpnia 2021 roku na Rynku w Nekli odbędzie się AKCJA POBORU KRWI. Jest to wydarzenie towarzyszące Rajdowi Rowerowemu „Śladami Osadnictwa Olęderskiego”.

Pobiegnij śladem wilka! Impreza dla całych rodzin

Ruszyły zapisy na I RODZINNY BIEG WILCZYM ŚLADEM. Impreza odbędzie się 5 września w Nekielce. Każdy uczestnik biegu otrzyma na mecie medal za uczestnictwo w wydarzeniu.

Nocny pożar osobówki

W nocy 15 lipca (godz. 00:33) strażacy gasili pożar samochodu osobowego na drodze łączącej Barczyznę z Nowym Folwarkiem.

Osobówka wjechała na bariery energochłonne

We wtorek, 15 czerwca strażacy z Nekli oraz policja interweniowali na drodze krajowej 92.

Straciła panowanie nad osobówką. Uszkodziła barierę oraz ogrodzenie

Tuż po północy 9 czerwca służby zostały wezwane do wypadku drogowego na ul. Wiktora Szalatego, w miejscowości Starczanowo.

Dachowanie osobówki na krajowej 92. Kierowca był nietrzeźwy

4 czerwca (godz. 14:44) służby otrzymały informację o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Starczanowo (droga krajowa 92).

Ruszyła Nekielska Mini Gra Terenowa dla dzieci!

Co dzieci lubią najbardziej? ZABAWĘ! A najlepsza jest aktywna zabawa na świeżym powietrzu! Zapraszamy na pierwszą NEKIELSKĄ MINI GRĘ TERENOWĄ, organizowaną dla młodszych mieszkańców naszej gminy specjalnie z okazji ich święta – DNIA DZIECKA.