Gwałtowne opady. Pracowity dzień strażaków (ZDJĘCIA)

W piątkowe popołudnie strażacy z gminy Nekla wyjeżdżali trzykrotnie. Wszystkie interwencje miały miejsce po ulewie, jaka przeszła dziś nad naszym powiatem. Poniżej relacja strażaków z OSP Nekla.

Strażacy w akcji. Kolejna osobówka w ogniu

Do kolejnego (trzeciego) pożaru osobówki w naszym powiecie doszło 22 maja. Tym razem w Zasutowie.

Można korzystać z kładki nad DK92

Kładka dla pieszych w Nekli nad drogą krajową nr 92 jest już czynna!

Wspaniała akcja w Nekli. Mieszkańcy od razu zareagowali!

Na skwerku przy zegarze w Nekli zostało ustawione metalowe serce na nakrętki. Akcja przerosła oczekiwania włodarzy miasta. W ciągu jednego dnia mieszkańcy wypełnili je setkami nakrętek!

Władze gminy Nekla również rozdają maseczki mieszkańcom

Rusza akcja „MASECZKA DLA MIESZKAŃCA”, organizowana przez Urząd Miasta i Gminy w Nekli. Pierwsza partia maseczek wielorazowego użytku trafiła do mieszkańców gminy już dzisiaj (tj. 15 kwietnia).

Osobówka stanęła w ogniu

W niedzielę, 1 marca (około godz. 13:00) służby interweniowały w Starczanowie (gm. Nekla). 

Wianki 2020 w Nekli: Poznaliśmy gwiazdy magicznego wieczoru!

Noc Świętojańska – krótka, ale zarazem pełna wrażeń. Jest jedyną taką nocą w roku. To czas magii, wróżb i nadziei na spełnienie marzeń. Obchody Nocy Świętojańskiej w Nekli rozpoczniemy 20 czerwca o godz. 18:00 w Parku w Nekli.

Niebezpiecznie w Gierłatowie! Osobówka dachowała w rowie (ZDJĘCIA)

W poniedziałkowe popołudnie w Gierłatowie (w pobliżu Hotelu dla Psów i Zakątka Weteranów) doszło do niebezpiecznego rajdu osobówki marki BMW. Auto dachowało w rowie. A kierowca i pasażerowie, według relacji świadków zbiegli z miejsca zdarzenia. To nie pierwsza taka sytuacja na tej drodze!

GIEKSA CUP 2020 już za nami!

W sobotę 15 lutego niemal 130 zawodników z 8 klubów piłkarskich wzięło udział w turnieju piłki nożnej, organizowanym przez GKS Płomień Nekla, a objętym patronatem przez Burmistrza miasta i gminy Nekla.

Babskie Ostatki w Nekli!

W imieniu Nekielskiego Ośrodka Kultury zapraszamy na BABSKIE OSTATKI w Nekli.