Noc Świętojańska w Pyzdrach!

Nawiązanie do tradycji i dobra zabawa. Idealna pogoda i duża frekwencja. Taka była sobotnia Noc Świętojańska w Pyzdrach.

Prawie 20 mln zł na inwestycje w gminie Pyzdry!

20 czerwca Burmistrz Pyzdr podpisał umowę na budowę 16-kilometrowego odcinka sieci gazociągowej. Zapoczątkowany 10 lat temu proces gazyfikacji gminy nabrał właściwego wymiaru.

Skuter uderzył w słup energetyczny. Nastolatek bez uprawnień

Do wypadku z udziałem nieletniego kierowcy motoroweru doszło 7 czerwca w Pyzdrach. Służby interweniowały około godz. 19:30. Na szczęście mieszkaniec gminy Pyzdry nie odniósł poważnych obrażeń.

Przed nami specyficzna Noc i jej Moc w Pyzdrach!

Pierwsza wakacyjna impreza w Pyzdrach już w sobotę, 25 czerwca. Serdecznie zapraszamy na Noc Świętojańską z wieloma atrakcjami i koncertami.

Zderzenie osobówek. Wysoki mandat dla 26-letniego kierowcy

28 maja (około południa) doszło do wypadku dwóch osobówek na DW442, w miejscowości Krzywa Góra (gm. Kołaczkowo). Kierowca audi A4 stracił panowanie i zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod auto marki kia.

Pyzdry otrzymają ponad 13 milionów zł. Sprawdź, na co pójdą

Jak informują władze gminy Pyzdry, w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, otrzymają dofinansowanie na łączną kwotę 13 286 325 zł.

Co to był za spływ! Udany początek sezonu

Od 14 maja można uprawiać turystykę wodną na naszych rzekach. Tego dnia wielu kajakarzy zainaugurowało sezon wodniacki na Warcie, na trasie Ląd – Pyzdry. 

Od maja ruszy przebudowa centrum Pyzdr!

Gmina Pyzdry wkrótce przystąpi do przebudowy centrum Pyzdr. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 2 mln 800tys. zł. Realizowana będzie od początku maja 2022 roku, a zakończenie zaplanowane jest na połowę listopada 2022 r.

Już wkrótce Jarmark Wiosenno-wielkanocny!

Zapraszamy Wystawców na Jarmark Wielkanocny. Dzieła sztuki rękodzielniczej, smaczne potrawy, a także rośliny i krzewy ogrodowe ˗ wszystko, co kojarzy się ze Świętami Wielkanocnymi i wiosną. To chcemy zaproponować mieszkańcom gminy Pyzdry i naszym gościom – zapowiadają władze gminy Pyzdry.

Strażacy z Pyzdr wkrótce otrzymają nowy wóz bojowy

Strażacy w ciągu ostatnich kilku dni walczyli ze skutkami silnego wiatru. Usuwali połamane drzewa i konary blokujące drogi. Wczoraj wzięli udział w zebraniu sprawozdawczym swojej jednostki. Bez alarmu się jednak nie obyło…