Ruszają szczepienia przeciwko COVID-19 w gminie Pyzdry

Trwa Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Proces rejestracji Polaków rozpocznie się 15 stycznia. Mieszkańcy Gminy Pyzdry zaszczepić będą mogli się w miejscowej Przychodni Zdrowia.

Milion zł dla Pyzdr. Będzie przebudowa centrum!

Gmina Pyzdry otrzymała dofinansowanie w kwocie 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota to zostanie przeznaczona na przebudowę centrum miasta.

Powiatowa droga po przebudowie

W poniedziałek, 21 grudnia (o godzinie 12:00) oficjalnie otwarto zmodernizowaną drogę powiatową prowadzącą przez Zapowiednię (gmina Pyzdry). 

Pożar sadzy w kominie. Akcja strażaków w Pyzdrach

Strażacy z Wrześni i Pyzdr gasili pożar sadzy w kominie. Do zdarzenia doszło 8 grudnia w Pyzdrach.

Inwestycja warta 2,5 mln zł na ostatniej prostej

Jedna z największych tegorocznych inwestycji w gminie Pyzdry jest już na ukończeniu. Trwa ostatni etap budowy kanalizacji sanitarnej w Ratajach.

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w centrum miasta

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Niepodległości w Pyzdrach. Wymiana nawierzchni asfaltowej obejmować ma odcinek od sygnalizacji świetlnej do rynku.

Zasłabnięcie w markecie. Lądował śmigłowiec

26 listopada (10:35) służby interweniowały w markecie przy ul. Wrzesińskiej w Pyzdrach.

Kolizja osobówki i autobusu. Mandat 500 zł dla sprawcy

Wrzesińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczyły Audi A4 oraz autobus. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Wał w Pyzdrach ma być bezpieczny

Wody Polskie rozpoczęły modernizację lewostronnego obwałowania rzeki Warty na odcinku Modlica-Białobrzeg. Pierwszy etap inwestycji obejmuje wzmocnienie wału o długości 325 m w Pyzdrach (na wysokości Walgi).

Pyzdry również mają swoje czerwone serducho!

Pyzdry wkręcają się na pomaganie. Po Nekli i Wrześni także w Pyzdrach pojawiło się wielkie serducho na nakrętki. Ma ono zachęcać do recyklingu, a także pomagania chorym dzieciom z naszej gminy.