Wrześniowe aktywności w terenie. Zaprasza gmina Pyzdry!

Rowerem, kajakiem czy autem? Czym zdecydujecie się przemierzać urokliwe zakątki gminy Pyzdry?

Śmiertelny wypadek osobówki na DW 442

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 16 sierpnia (18:45). Na drodze wojewódzkiej 442 na wysokości miejscowości Dolne Grądy z jezdni do rowu zjechała osobówka.

Dożynki Parafialne w Pyzdrach

15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w Pyzdrach obchodzone były Dożynki Parafialne. W czasie Mszy Świętej składano dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony.

Lotniczy zabieg ochronny. Ograniczony wstęp do lasu!

Nadleśnictwo Grodziec informuje, że w związku z masowym występowaniem groźnego szkodnika sosny (borecznik sosnowiec), w dniach od 14 sierpnia do 30 września 2021 roku na terenie Nadleśnictwa Grodziec zostanie przeprowadzony lotniczy zabieg ochronny w drzewostanach sosnowych.

Kolejny odcinek kanalizacji w budowie

Kilka dni temu rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej na odcinku Pietrzyków – Pietrzyków Kolonia.

Kolejny duży i piękny mural w Pyzdrach!

Kolejne dzieło malarskie powstało w Pyzdrach. Tematem najnowszego muralu, zlokalizowanego na przystani wodniackiej jest rzeka Warta, a konkretnie to co się niegdyś nad nią działo.

Pyzdry w National Geographic!

W czerwcowym numerze National Geographic Traveler przeczytać można o turystycznych atrakcjach Bukaresztu, Transylwanii, Riwiery Bułgarskiej i …. Pyzdr. Autorem relacji z pobytu w naszym mieście jest Michał Cessanis, wicenaczelny miesięcznika skierowanego do osób aktywnych, ambitnych i ciekawych świata.

Modernizacja zabytkowej remizy w Pyzdrach dobiegła końca

Ponad stuletni obiekt, który zawsze służył lokalnej społeczności doczekał się koniecznej modernizacji. Zyskał nowe oblicze i jest wielką szansą dla rozwoju działalności kulturalnej. Dawna remiza oficjalnie stała się siedzibą Centrum Kultury Sportu i Promocji w Pyzdrach.

Unikalny wiatrak w Pyzdrach dostępny dla zwiedzających!

Odrestaurowany jakiś czas temu wiatrak holender będzie zachwycał zwiedzających nie tylko z zewnątrz. Zakończyły się wszelkie prace adaptacyjne, pozwalające na wejście do środka obiektu.

Wielkie sprzątanie nad Wartą

Sukcesem zakończyło się spotkanie społeczne, którego celem było uprzątnięcie brzegów Warty. Pełni zapału miłośnicy przyrody z Pyzdr przeczesywali nadrzeczne miejscówki. Zebrali ponad 70 worków śmieci.